1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. سوپر اسپرت برقی لکسوس با گیربکس دنده ای!

سوپر اسپرت برقی لکسوس با گیربکس دنده ای!

26 آذر 1401
  • 0

لکسوس جدیدترین محصول خود را که یک سوپرکار کاملا الکتریکی خواهد بود، با گیربکس دنده دستی وارد بازار خواهد کرد.
این کمپانی در همایشی در بروکسل، پایتخت بلژیک اعلام کرد که این خودرو به گیربکس دنده ای مجهز خواهد بود و پدال کلاچ دارد، مهندسان لکسوس سیستمی برای سوپرکار الکتریکی خود طراحی کرده اند که دور موتور را برای راننده شبیه‌سازی می‌کند. 

1.webp

تاکنون به طور معمول تمامی خودروهای الکتریکی با جعبه‌دنده تک سرعته یا اتوماتیک CVT عرضه می شدند!

لکسوس می گوید این پروژه زمانی آغاز شده که مهندسان این شرکت به این فکر افتادند که با الکتریکی شدن ماشین‌ها دلشان برای چه چیزی در ماشین‌های بنزینی تنگ می‌شود! آن ها در ابتدا برای شاسی‌بلند الکتریکی کارخانه به طور آزمایشی یک دنده دستی ساختند و نتیجه خوب این آزمایش پروژه را جدی کرد تا اکنون که لکسوس رسما اعلام کرده به احتمال زیاد این امکان به مدل‌های آینده لکسوس اضافه خواهد شد.

6.webp

در این سیستم همه چیز به صورت نرم‌افزاری بازسازی می‌شود. اما نتیجه آنقدر واقعی است که لکسوس می‌گوید اگر پدال گاز و کلاچ درست کنترل نشود، ماشین خاموش شده یا در سربالایی رو به عقب حرکت می‌کند. راننده همچنین می‌تواند سرعت تعویض دنده‌ها را با سلیقه خود تنظیم کند.

5.webp

لکسوس در حال کار بر روی یک سوپرکار الکتریکی است. کانسپتی از این ماشین نمایش داده شده و خودروساز ژاپنی می‌گوید آن را در چند سال آینده به بازار عرضه خواهد کرد. اطلاعات فنی زیادی درباره ماشین منتشر نشده، اما گفته می‌شود دو موتور الکتریکی دارد و شتابش حدود دو ثانیه است.

 نظرات