1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. قیمت اقتصادی برای خودرو های وارداتی!

قیمت اقتصادی برای خودرو های وارداتی!

30 آذر 1401
  • 2

خودرو های وارداتی در آستانه ورود به بازار ایران هستند و عرضه آن ها در بورس کالا بزودی آغاز خواهد شد.

با وجود این که قرار است این خودرو های اقتصادی باشند و به کاهش قیمت ها در بازار آزاد کمک کنند، نگرانی های درستی وجود دارند که به علت عرضه این خودرو ها در بورس و اضافه شدن تعرفه های مختلف، نه تنها قیمت نهایی این خودرو ها اقتصادی نخواهد بود، بلکه به جای کنترل بازار، این خودرو ها خود موجب تورم می شوند.

در چنین شرایطی، معاون وزیر صمت در مورد این دغدغه و قیمت خودرو های جدید توضیح داد.

معاون وزیر صمت با بیان اینکه محموله اولیه خودروهای وارداتی قیمت بالاتری نسبت به انتظار مشتری دارند، گفت: قیمت ها در 3 ماه اول 1402 به تعادل می رسد.

منوچهر منطقی در مورد اینکه خودروی اقتصادی چه قیمتی خواهد داشت، اظهار کرد: خودروی اقتصادی، خودرویی است که بین محدوده ۷ تا ۱۰ هزار دلار قرار می‌گیرد و تغییرات ارز هم تبعاً در قیمت پایه آن تأثیر گذار خواهد بود.

معاون صنایع حمل و نقل وزیر صمت افزود: خودروی اقتصادی مسیر خود را طی می‌کند و با روش‌های متعددی که در بهره وری دیده شده، به این قیمت هدف دست خواهیم یافت.

وی ادامه داد: در مورد خودروهای وارداتی هم اولویت را به واردات خودروهای زیر ۱۰ هزار یورو داده ایم و در محموله اولیه ای که وارد کشور خواهد شد ترکیبی از خودروهای زیر ۱۰ هزار یورو و محدوده ۱۰ تا ۲۰ هزار یورو را خواهیم داشت.

منطقی ادامه داد: البته با توجه به اینکه خودروهایی که هم اکنون وارد شوند اولین عرضه‌ها هستند، نسبت به قیمت مورد انتظار مشتری تبعاً قیمت بالاتری دارند اما با توجه به اینکه عرضه‌های خوبی دیده شده قیمت‌ها در ۳ ماه اول سال ۱۴۰۲ به تعادل نسبی می‌رسد.

معاون صنایع حمل و نقل وزیر صمت تاکید کرد: انتظاری که از یک خودروی ۱۰ هزار یورویی وجود دارد این است که مثلاً بین ۴۵۰ تا ۵۵۰ میلیون تومان قیمت بخورد که به مرور به این قیمت‌ها نزدیک تر می‌شویم.نظرات

  • ما نمیخریم ما نمیخریم (30 آذر 1401 ساعت 21:07)

    ما نمیخریم. با هر قیمتی که دوست داری بزن و به همون دلال ها بگو بیان بخرن اما ما نه از اونا نه از تو نمیخریم.

  • milad milad (30 آذر 1401 ساعت 12:50)

    وزارت صمت میگه قیمت زیر 10هزار دلار حدودا450میلیون تومن .که اول میذاریمشون تو بورس بعدش با عوامل شریفمون داخل بورس اینقدر قیمت پرت و بالا میدیم مثل هفته قبل که دیگینیتی پرستیژ با اختااف 1میلیاردی نسبت به کارخونه معامله شد و میبریم بالا تا اونجا که بشه و اینکه میدونیم دیگه پایین بیا هم نیست اونوقت به شما مردم میگیم به مرور میرسونیمش به همون 450میلیون.نمیدونم چندتا شاخ رو سر مردم میبینن