1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. عرضه بنزین سوپر در استان های ایران

عرضه بنزین سوپر در استان های ایران

3 دی 1401
  • 1

چند روزی است که عرضه بنزین سوپر در پایتخت از سر گرفته شده و هر چند این عرضه به صورت قطره چکانی بوده و همچنان بنزین سوپر در تمام پمپ بنزین های تهران پیدا نمی شود، اما باز هم رانندگان می توانند با کمی صرف زمان و جستجو در جایگاه ها اقدام به سوخت گیری بنزین سوپر کنند.

با این حال هنوز خبری از عرضه بنزین سوپر در سایر استان های و شهر های ایران نیست و این موضوع سبب نارضایتی ادامه دار مالکین خودرو های توربو و یورو 4 به بالا در استان های ایران شده است.

در چنین شرایطی، مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران خبر از عادی شدن روند تولید بنزین سوپر و عرضه آن به شهرستان ها داد.

علی‌اکبر نژادعلی در خصوص توزیع بنزین سوپر گفت: در حال حاضر با فرایندهایی که در بحث به سازی و نوسازی برخی از بخش های پالایشگاه ها صورت گرفته، کیفیت بنزین نسبت به قبل بهتر شده و میزان تولید بنزین سوپر نیز افزایش پیدا کرده است و اکنون توزیع بنزین سوپر را در شرایط عادی ادامه می دهیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بنزین سوپر به جز تهران در استان های یگر نیز توزیع می شود؟ گفت: بله. به تدیریج بنزین سوپر را در استان های دیگر نیز توزیع خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در خصوص آخرین وضعیت تخصیص سهمیه بنزین نوروزی، اظهار کرد: تا کنون در این مورد مصوبه ای ابلاغ نشده است.

نژادعلی با اشاره به میزان مصرف بنزین، اظهار کرد: میزان مصرف در کل کشور غیر منتظره است. اکنون که در فصل سرد قرار داریم میزان مصرف کاهش نیافته و این در حالی است که هیچ سالی سابقه نداشت که در این فصل میزان مصرف کاهش پیدا نکند. نه تنها نسبت به تابستان مصرف کاهش نیافته بلکه در برخی روزها شاهد افزایش مصرف نیز هستیم.

وی با تاکید بر اینکه اعداد موجود در حوزه مصرف مناسب نیست، گفت: می بایست در حوزه مدیریت مصرف اقدامات جدی صورت گیرد و مردم کمک دولت باشند تا تراز منفی در حوزه بنزین نداشته باشیم.

نژادعلی ابراز امیدواری کرد که با مدیریت مصرف و رعایت میزان مصرف هم ذخیره سازی مناسبی داشته باشیم و هم توزیع فراورده به نحو احسن در جایگاه ها انجام شود.

منبع Car.ir


نظرات

  • امین امین (4 دی 1401 ساعت 10:33)

    شهرستان ها در یابید .
    ماشین های بروز داخلی هم بنزین سوپر نیاز دارند