1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. سخنگوی صمت از پایان قرعه کشی خودرو تا پایان سال خبر داد

سخنگوی صمت از پایان قرعه کشی خودرو تا پایان سال خبر داد

خداحافظی با قرعه کشی خودرو تا پایان سال
10 دی 1401
  • 2

سخنگوی وزارت صمت در گفت و گویی درباره قرعه کشی خودرو با اشاره خروج کامل محصولات سایپا از قرعه‌کشی  اعلام کرد: دو سه مدل از خودروهای ایران‌خودرو در قرعه کشی مانده اند که قیمتشان با قیمت بازار اختلاف زیادی دارد، این خودروها نیز به‌تدریج تا آخر امسال از شمول قرعه‌کشی خارج می‌شوند.

 امید قالیباف اظهار داشت: محصولات سایپا که کلا از قرعه‌کشی خارج شد. دو سه مدل از خودروهای ایران‌خودرو که قیمتش با قیمت بازار اختلاف زیادی دارد به‌تدریج تا آخر امسال از شمول قرعه‌کشی خارج می‌شوند.

وی گفت: واردات خودرو سرعت بیشتری می‌گیرد. خودروهای اقتصادی با دامنه قیمت کمتر از ١٠ هزار یورو وارد خواهند شد و در بورس عرضه می‌شود.

سخنگوی وزارت صمت افزود: قیمت خودرو در بازار آزاد قیمت‌سازی است. قیمت خودرو چیزی است که در بورس عرضه می‌شود. کسانی که می‌خواهند خودرو بخرند از طریق بورس کالا اقدام کنند. از این به بعد هم عرضه‌ها در بورس کالا تقویت می‌شود.نظرات

  • محسن محسن (11 دی 1401 ساعت 00:24)

    آقای قالیباف شما ک تا دیروز منتقد دو شرکت خودرو ساز و کلا وزارت صمت بودی!!!یک شبه چی شد ک شدی مدافع حقوق وزارت صمت و از کمبود ها ،گرانی ها،نابسامانی ها،بی لیاقتی ها چیزی نمیگی.احتمالا بستنی اونا خوشمزه تره.

  • milad milad (10 دی 1401 ساعت 14:13)

    وزارت صمت یه هدیه بود برای خودروسازها چراکه از همون اولش شروع کرد با روشهای مختلف لطف به خودروسازها تا قیمتها رو نزدیک بازار ازاد کنن.مرحبا مرحبا.میخواید قرعه کشی رو بردارید مم نیست به د.ر. ر.ک