1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. تصادفات و حوادث
 4. عراق با 3.5 برابر تصادف بیشتر، نصف ایران کشته دارد!

عراق با 3.5 برابر تصادف بیشتر، نصف ایران کشته دارد!

21 دی 1401
 • 1

تلفات سالانه تصادفات رانندگی در ایران همواره یکی از مسائل بحرانی در ایران بوده است. در ایران به علت ناایمن بودن خودرو ها و جاده های غیر استاندارد، سالیانه هزاران نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست می دهند. این موضوع همواره باعث به وجود آمدن انتقادات زیادی از خودرو سازان شده است.

اکنون سردار هادیانفر، رئیس پلیس راهور در گفتگویی حوادث رانندگی در ایران را با عراق مقایسه کرد و اظهارات جالبی در این زمینه داشت.

رئیس پلیس راهور گفت: در عراق اصلا گواهینامه رانندگی وجود ندارد و هرکسی که رانندگی بلد باشد از خودرو استفاده می‌کند؛ تصادفات عراق ۳.۵ برابر ایران است اما کشته‌های تصادفات عراقی‌ها نصف ایرانی‌ها است و این موضوع تنها به دلیل خودروهای ایمنی است!

سردار سید کمال هادیانفر؛ رئیس پلیس راه امروز در همایش بانوان فرهنگ‌یار ترافیک اظهار کرد: همه 3 عامل انسان، راه و وسیله را دخیل در تصادفات می‌دانند اما باید بگویم که 5 عامل دخیل در تصادفات است؛ مدیریت و آموزش را هم باید به 3 عامل دیگر اضافه کرد.

وی افزود: سیاست‌گذاری ها، نقش‌ها و تامین منابع را در قانون لحاظ کرده‌اند اما کافی نیست؛ در قانون پیش‌بینی شده است شورای عالی ایمنی به ریاست رئیس جمهور برگزار شود.

رئیس پلیس راه تصریح کرد: در عراق اصلا گواهینامه رانندگی وجود ندارد و هرکسی که رانندگی بلد باشد از خودرو استفاده می‌کند؛  تصادفات کشور عراق 3 و نیم برابر ایران است اما کشته‌های تصادفات عراقی‌ها نصف ایرانی‌ها است و این موضوع تنها به دلیل خودروهای ایمنی است که دارند.

هادیانفر متذکر شد: سالانه در تصادفات بیش از 17 هزار نفر جان خود را از دست می دهند، اگر یک نفر در تصادفات جان خود را از دست بدهد 8.3 میلیارد تومان خسارت به کشور وارد می‌شود.نظرات

 • safir1362 safir1362 (24 دی 1401 ساعت 10:45)

  سلام.
  خب این دیگه مشخصه واسه چی. عکس هم گویای همه چیز هست.
  ماشین وارداتی با کیفیت و خوب (عمدتا تویوتا) که جان سرنشین رو نجات میده.
  شما چندتا از لگن های داخلی رو بهشون بنداز و غلبه بازار رو با ماشین ایرانی عوض کن، ظرف یکسال تعداد کشته هاش از جنگ جهانی اول و دوم و ایران بیشتر میشه.