1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. فروش خودرو در بورس بهتر از قرعه کشی است

فروش خودرو در بورس بهتر از قرعه کشی است

24 دی 1401
 • 2

در ادامه حمایت های مقامات دولتی از فروش خودرو در بورس کالا، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس نیز اعلام کرد که عرضه خودرو در بورس را به قرعه کشی و بخت آزمایی ترجیح می دهد.

مهدی طغیانی گفت: بورس کالا و عرضه خودرو در آن را کاملا بر بخت آزمایی و قرعه‌کشی، ترجیح می‌دهیم. نامه‌ای که تعدادی از نمایندگان ارائه دادند ناظر بر این است که مابه‌التفاوت قیمت پایه و قیمت پایانی به شکل مالیات در یک صندوقی چون صندوق توسعه خودرو واریز، تا صرف توسعه صنعت خودرو شده و با روش کنترل‌پذیری، کیفیت ارتقا یابد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در رابطه با مسائل پیش آمده در مورد ادامه عرضه خودرو در بورس کالا گفت: ما بورس کالا و عرضه خودرو در آن را بر بخت آزمایی و قرعه‌کشی، کاملا ترجیح می‌دهیم.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه باید عرضه خودرو در بازار بیشتر شده و عمق پیدا کند، عنوان کرد: نامه‌ای که تعدادی از نمایندگان ارائه دادند ناظر بر این است که مابه‌التفاوت قیمت پایه و قیمت پایانی به شکل مالیات در یک صندوقی چون صندوق توسعه خودرو که در طرح ساماندهی کمیسیون هم مطرح بود واریز، تا صرف ارتقای صنعت خودرو شده و با روش کنترل‌پذیری، کیفیت ارتقا یابد.

طغیانی با اعلام اینکه بحث مابه‌التفاوت هیچ ارتباطی به خریدار، بازار و غیره ندارد، خاطرنشان کرد: دغدغه نمایندگان بحث مابه‌التفاوت است؛ البته افزایش عرضه برای افزایش عمق بازار و کاهش آرام آرام قیمت‌ها نیز مطرح است.

منبع تسنیم


نظرات

 • safir1362 safir1362 (26 دی 1401 ساعت 11:01)

  [مابه‌التفاوت قیمت پایه و قیمت پایانی به شکل مالیات در یک صندوقی چون صندوق توسعه خودرو واریز، تا صرف توسعه صنعت خودرو شده و با روش کنترل‌پذیری، کیفیت ارتقا یابد.]

  از این تدبیر کمرم رگ برگ شد.
  همون صندوق ذخیره فرهنگیان شما، ما را برای هفت پشت و هفت نسل بعدی بس است !!!

 • milad milad (24 دی 1401 ساعت 13:47)

  خب سهم اینا رو هم خودروسازها دادن.تا دیروز حنجره پاره میکردن الان میگن اینطوری خوبه.الدنگا قیمت 450میلیون تو بورس برای یه 207 برای خیلی از مردم سنگینه.نمیدونم اصلا اینا میفهمن اینقدر قیمتا حتی تو بورس بالاست که مردم توان ندارن چیزی بخرن.