1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. زاکانی: تا ایران خودرو هست، چرا خارجی بخریم؟

زاکانی: تا ایران خودرو هست، چرا خارجی بخریم؟

28 دی 1401
 • 2

شهردار تهران پس از بازدید سالن های تولید آبی پوشان جاده مخصوص گفت: با وجود اینکه شرکت بزرگی مانند ایران خودرو با این عظمت و دارای نیروهای متعهد، متخصص و باغیرت، محصولات با کیفیت و متنوعی در جهت اهداف عالی نظام جمهوری اسلامی ایران تولید می‌کند، ضرورتی برای خرید از کشورها و شرکت‌های خارجی وجود ندارد!

زاکانی همچنین با اشاره به نیاز شهرداری تهران به مشارکت ایران خودرو در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی، مهم‌ترین چالش فعلی ناوگان تهران را که امروز در سطح شهر تهران و کلان شهرهای کشور با آن دست به گریبان هستیم، فرسودگی ناوگان دانست.

شهردار تهران در ادامه اعلام کرد که تهران در حمل و نقل عمومی به 25 هزار دستگاه ون، ۵۰ هزار دستگاه تاکسی و بیسش از شش هزار اتوبوس نیاز دارد در حالی که در شرایط فعلی ۷۰ درصد ون‌ها،۶۰ درصد تاکسی‌ها و حدود ۹۰ درصد اتوبوس‌های موجود در سطح شهر فرسوده هستند و باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن گام‌های اساسی برای نوسازی برداشته شود.

شهردار تهران بازدید از ایران خودرو و گزارش اقدامات صورت گرفته در این شرکت طی یک سال گذشته را فراتر از تصور دانست و گفت: باید به مدیرعامل این شرکت تبریک گفت و با غرور، اطمینان و اعتماد به صنعت داخلی تکیه کنیم و با افتخار از محصولات ایران خودرو در جهت رفاه و آسایش مردم استفاده کنیم.

وی با بیان این‌که آینده درخشانی در انتظار ایران است، تصریح کرد: با تکیه بر توانمندی داخلی و همت کارکنان ایران خودرو، گره حمل و نقل عمومی تهران را باز خواهیم کرد تا مردم از رفاه و آسایش لازم بهره‌مند شود.

زاکانی ادامه داد: سیر توسعه و پیشرفت در ایران خودرو مشخص و هدف‌گذاری شده است و در مسیر خودکفایی و استقلال اقتصادی گام برمی‌دارد که آثار و برکات ویژه‌ای برای ما خواهد داشت.

شهردار تهران به تفاهم‌نامه همکاری با ایران خودرو اشاره کرد و بیان کرد: امیدوارم در آینده نزدیک با تشکیل کارگروه مشترک برای تفاهم همکاری در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی به نتیجه مطلوب برسیم تا کلاف سردرگم حمل و نقل تهران به همت ایران خودرو باز شود.

وی با اشاره به آمادگی شهرداری تهران برای راه اندازی شرکت حمل ونقل  ایران خودرو در ناوگان حمل و نقل عمومی عنوان کرد: ایران خودرو در ارایه خدمات به مردم پیشتاز است و علاوه بر تامین ناوگان می‌تواند با راه‌اندازی شرکت حمل و نقل، به صورت مستقیم خدمت خود را به مردم ارایه دهد و شهرداری از این طرح استقبال می‌کند.نظرات

 • تاسف تاسف (28 دی 1401 ساعت 16:00)

  به روباه گفتن شاهدت کیه، گفت: دُمم

  بخاطر منافعی که از کنار این شرکت داره بهشون میرسه، از جان و مال مردم میگذرن.......

  "از ماست که بر ماست"

 • علی علی (28 دی 1401 ساعت 14:41)

  نیروهای متخصص و متعهد زیادی داریم افسوس که مسوولان بی‌عرضه و نالایق، کار و تلاش و زحمت آن نیروها را هدر می‌دهند.