1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. ادامه حمایت وزارت صمت از عرضه خودرو در بورس کالا

ادامه حمایت وزارت صمت از عرضه خودرو در بورس کالا

8 بهمن 1401
  • 0

امید قالیباف سخنگوی وزارت صمت در اظهاراتی عجیب، ضمن حمایت از موضع سازمان حمایت برای قیمت گذاری خودرو، گفت که وزارت صمت در مجموع بورس کالا رو بستری مناسب برای عرضه خودرو میداند که جواب خواهد داد...!

وی گفت: ما از روشی از سوی شورای رقابت حمایت می‌کنیم که این شورا قیمت گذاری بکند اما در مجموع بستر بورس کالا می‌تواند جواب دهد چون ما از عرضه در بورس کالا جواب خوبی گرفتیم.

امید قالیباف با بیان این که شورای رقابت تشخیص داده است برخی خودروها مصداق انحصار بوده و قصد قیمت گذاری دارد، گفت: پیش تر بر اساس نظر روسای قوا این اختیار از شورای رقابت گرفته و یک سال به وزارت صمت داده شد.

وی افزود: وزارت صمت هم روش‌هایی در نظر گرفت که در نهایت این یک سال به اتمام رسید و به صورت خودکار وظیفه شورای رقابت موضوعیت پیدا کرد و از این رو وزیر صمت از قانون تمکین کرده است. باید تابع تصمیمات این شورا بود.

سخنگوی وزارت صمت گفت: شورای رقابت می‌تواند قاعده بهتری برای قیمت گذاری در نظر گیرد. به گونه‌ای که موضع وزارت صمت ناظر بر ادامه خودرو در بورس کالاست و ما از روشی از سوی شورای رقابت حمایت می‌کنیم که این شورا قیمت گذاری بکند اما در مجموع بستر بورس کالا می‌تواند جواب دهد چون ما از عرضه در بورس کالا جواب خوبی گرفتیم.

وی افزود: شورای رقابت هنوز به جمع بندی نرسیده است.نظرات