1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. افزایش عوارض طرح ترافیک در سال 1402

افزایش عوارض طرح ترافیک در سال 1402

16 بهمن 1401
  • 0

با تصویب شورای شهر تهران، عوارض طرح ترافیک پایتخت در سال 1402 افزایش 20 درصدی را تجربه خواهد کرد.

مجتبی شفیعی؛ مدیرعامل سازمان حمل و نقل شهرداری تهران در جریان یکصد و بیست و هفتمین جلسه شورای شهر تهران و در فرایند بررسی لایحه اصلاح مصوبه عوارض تردد جهت مدیریت ترافیک، کاهش تقاضای سفر و کنترل آلودگی هوا در سال 99، اظهار کرد: در سال جاری درامد ناشی از اجرای طرح ترافیک و عوارض آن 1800 میلیارد تومان بوده است که از این رقم تا به امروز یک هزار میلیارد تومان وصول شده است.

وی تصریح کرد: امیدواریم تا پایان سال نیز مابقی این درآمد وصول شود.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل شهرداری تهران با اشاره به نرخ پایه عوارض طرح ترافیک در سال جاری، گفت: این مبلغ 43 هزار و 800 تومان در نظر گرفته شده بود که برای سال آینده با افزایش 25 درصدی این رقم به 54 هزار و 750 تومان خواهد رسید.

شفیعی همچنین در ارتباط با بهای عوارض طرح ترافیک برای برخی از گروه ها از جمله خبرنگاران جانبازان بیماران خاص و... گفت: این رقم نیز برای ورود سالیانه در سال جاری 234 هزار تومان بود که با 25 درصد افزایش درسال آینده این رقم در سال به 293 هزار تومان خواهد رسید.

وی همچنین به برخی از اصلاحیه عوارض وانت بارها و کامیونت ها در سال آینده اشاره کرد و گفت: در این ارتباط نیز تغییراتی نسبت به سال جاری انجام شده است.نظرات