1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. سایپا و تبدیل شدن به بزرگ ترین وارد کننده خودرو به کشور

سایپا و تبدیل شدن به بزرگ ترین وارد کننده خودرو به کشور

16 بهمن 1401
  • 0

مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا در گفتگویی اعلام کرد که این شرکت امسال اولین و بزرگترین وارد کننده خودرو های CBU به کشور خواهد شد.

سایپا در حال حاضر به واردات محصولات چانگان مشغول است و مدل هایی نظیر چانگان Uni-T، چانگان CS35 پلاس، چانگان CS55 پلاس و چانگان Uni-K توسط این شرکت به ایران وارد خواهند شد.

محمدعلی تیموری، با اعلام این خبر گفت: واردات خودرو در سایپا در حال اجرا است. سفارشات انجام شده و اولین محموله یک هزار دستگاهی در حال رسیدن به کشور است.

وی اضافه کرد: باید به سرعت ثبت سفارش بعدی را انجام دهیم تا بتوان خودروهای وارداتی را بر اساس قانون و به طور مناسب در اختیار مردم قرار داد و این موضوع مستلزم حمایت سیستم بانکی در زمینه تامین منابع ارزی بعد از تخصیص بانک مرکزی است.

تیموری متذکر شد: امسال با افزایش تولید، تغییر در ترکیب محصولات و تکمیل خودروهای ناقص کف پارکینگ توانستیم به درآمد مناسبی دست یابیم و فروش سایپا تا پایان سال به 100 هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

وی افزود: در شرکت های معتبر دنیا حدود 90 درصد هزینه فروش محصول با حمایت سیستم های بانکی صورت می گیرد ولی در گروه سایپا با توجه به محدودیت های شورای پول و اعتبار مبلغ محدودی دریافت شده و بقیه از محل گردش درآمد شرکت سایپا تامین شده است.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در پایان خاطرنشان کرد: در سال آینده دو موضوع مهم در دستور کار است، افزایش تیراژ تولید و فروش گروه سایپا به بالای 150 هزار میلیارد تومان در خودروهای داخلی خواهد رسید که این نیاز به عزم جدی در حمایت سیستم های بانکی دارد تا بتوان زنجیره تامین قطعات را از طریق خدمات متنوع بانکی تامین کرد.

یادآور می شود که مدیرعامل بانک گردشگری به همراه اعضای هیات مدیره و مدیران ارشد این بانک در روز سه شنبه 11 بهمن ماه ضمن بازدید از مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا در نشستی با مدیرعامل گروه سایپا در خصوص تعامل بیشتر دو مجموعه به گفتگو پرداخت.نظرات