1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. مجلس مصوب کرد؛ تمام خودرو ها در بورس کالا عرضه می شوند

مجلس مصوب کرد؛ تمام خودرو ها در بورس کالا عرضه می شوند

18 بهمن 1401
  • 1

شورای رقابت در روز های اخیر حواشی بسیار زیادی را رقم زده بود و با دخالت در نحوه فروش خودروسازان و همچنین دخالت در فروش خودرو در بورس کالا، موجب اعتراض بسیاری از فعالان این صنعت شده بود. اما با ورود مجلس به این قصه، به نظر می رسد که اختیارات شورای رقابت محدود شده اند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از مصوبه کمیسیون تلفیق برای عرضه تمامی خودروها در بورس کالا خبر داد و گفت: تصمیم گیری عرضه خودرو در بورس کالا از شورای رقابت اخذ می‌شود و به بورس کالا سپرده خواهد شد.

مهدی طغیانی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص جلسه شب گذشته کمیسیون تلفیق گفت: آنچه در کمیسیون تلفیق مصوب شد، این بود که خودروسازان مکلف هستند تمامی خودروها را در بورس کالا عرضه کنند و قیمت پایه هم توسط شورای رقابت و بر اساس روش تعیین (کاست پلاس cost plus ) انجام خواهد شد.

وی افزود: تصمیم گیری عرضه خودرو در بورس کالا از شورای رقابت اخذ می‌شود و به بورس کالا سپرده خواهد شد.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس تصریح کرد: همچنان تعیین قیمت خودرو بر عهده شورای رقابت خواهد بود و تمامی موارد بر اساس اصل 44 قانون اساسی انجام خواهد شد.نظرات

  • مجتبی مجتبی (26 بهمن 1401 ساعت 01:43)

    سلام یکی از راه‌های همراهی با رانت خواران و اختلاسگران همین بود که خودرو وارد بورس شده و هر روز خوردو را باید گران‌تر از روز بعد ببینید ، آخر باید یکی نیست از این مجلسی‌ها و از این سیاستمدارها بپرسد که این چه تصمیمی بود و جز همکاری با دلال و مفتخوارها در این مملکت هست و من کارمند بازنشسته بیچاره و فرزندانم باید هیچ زمانی صاحب خودرو نشویم آخر این چه سیاستی بود و هست که حاضر نیست درست بشود و کسی گوش شنوا ندارد !!!!!!!!!!