1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. سوخت گیری با کارت سوخت شخصی اجباری شد

سوخت گیری با کارت سوخت شخصی اجباری شد

29 بهمن 1401
  • 0

یکی از اعضای کمیسیون تلفیق بودجه سال 1402 مجلس اعلام کرد از سال آینده همه افراد جامعه باید برای سوخت گیری خودرو های خود از کارت سوخت شخصی استفاده کنند. دلیل این کار، نظارت بر سوخت گیری و جلوگیری از قاچاق عنوان شده است.

هادی بیگی نژاد نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در صفحه شخصی خود در توئیتر، نوشت: «در ‎کمیسیون تلفیق مصوب شد تا همه افراد جامعه از ‎کارت سوخت شخصی استفاده کنند. این کار مانع زیادی برای قاچاق ‎سوخت ایجاد خواهد کرد. وقتی سوخت گران نمی‌شود، برای حفظ ثروت ملی لازم است بر توزیع آن نظارت بیشتری صورت گیرد.

البته ممکن است معدودی هم کارت را گم کنند، وزارت نفت باید برای ایشان کارت اضطراری داشته باشد. البته می‌بایست استفاده کنندگان مشخص باشند. در شرایطی که فاصله قیمتی ‎بنزین داخل کشور با خارج، ده برابر است و مصرف هم خیلی بالاست، باید بر توزیع آن کنترل جدی داشته باشیم.»

بررسی جزئیات لایحه بودجه 1402 شب گذشته در کمیسیون تلفیق پایان یافت و پس از فرصت یک هفته ای برای ثبت پیشنهادات نمایندگان، مجلس شورای اسلامی از ششم اسفند ماه در جلسات علنی به بررسی گزارش کمیسیون تلفیق پیرامون جزئیات لایحه بودجه 1402 خواهد پرداخت.

منبع تسنیم


نظرات