1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. شروع فاز اجرایی تولید مشترک خودرو توسط ایران و چین

شروع فاز اجرایی تولید مشترک خودرو توسط ایران و چین

1 اسفند 1401
 • 2

چندی پیش ابراهیم رئیسی با سفر به چین درباره جنبه های مختلف همکاری با مقامات این کشور گفتگو کرد. اکنون رئیس  سازمان توسعه تجارت با توجه به ننتایج سفر اخیر رئیس جمهور به چین درباره دستاورد های این سفر صحبت کرد و گفت توافقات و قرارداد های این سفر طی دو ماه آینده وارد مرحله اجرایی شده و اثرات مثبت آن در اقتصاد کشور بروز خواهد یافت.

رئیس سازمان توسعه تجارت با اشاره به اینکه یکی از موضوعات این توافق‌ها، ارتقای کیفیت موتور و تجهیزات خودرو با همکاری مشترک برندهای بزرگ و بروز چینی است، گفت: در خصوص تولید مشترک خودرو با شرکت‌های چینی قرار بر آن شد تا دو ماه آینده شرکت‌های خودروساز داخلی و چینی برنامه‌ریزی جامع و مشخصی را انجام دهند و فرایند همکاری تولید مشترک خودرو در ایران را طراحی کنند؛ بنابراین در آینده‌ای نزدیک می‌توانیم محصولات باکیفیت و دارای فناوری بالا را در کشور مورد استفاده قرار دهیم.

وی افزود: بخش عمده‌ای از توافقات خودرویی وارد فاز اجرایی شده‌اند؛ اما از آنجایی‌که این توافقات محرمانه هستند و این مذاکرات و توافقات توسط غربی‌ها رصد می‌شد، تأکید بر آن است که مفاد این توافقات محرمانه باشند تا فرایندهای آن وارد فاز اجرایی شده و مردم تا چهار ماه آینده آثار آن را مشاهده کنند.

پیمان پاک ادامه داد: تلاش غربی‌ها بر این است که هرجایی ایران ورود پیدا می‌کند، می‌خواهند با تهدید و ایجاد مشکل برای شرکت‌ها فضای تحرک بین‌الملل ایران را ببندند؛ لذا باید هوشمندانه عملکرد تا دستاوردهای این سفر به‌خوبی خود را نشان دهند. وقتی این دستاوردها به بار نشست آنگاه می‌توان جزئیات آن را گزارش داد.نظرات

 • علی علی (1 اسفند 1401 ساعت 16:56)

  تهش میخان با ویفیت تویوتا تولید کنن دیگه، درست؟
  اونم اقتصادی‌ترسن خودروی ممکن یعنی مثل یاریس!
  یعنی خودرویی به قیمت حدود ۱۵ هزار دلار که به دلار ۵۰ تومنی میشه ۷۵۰ میلیون تومن!!!
  بعد این خودرورو کی بخره؟
  چجور بخره؟
  اوضاع تورمی وحشتناک شده و قیمت‌ها ساعت یه ساعت تغییر میکنه.
  حالا شما بیا اصلا بنز تو ایران تولید کن.
  به جز سه دهک بالا بقیه در حد همون کوییک قیمت کارخونه هم پول ندارن.

 • noog noog (1 اسفند 1401 ساعت 15:08)

  مگه تولیدات مدیران خودرو و کرمان موتور و گروه بهمن فاز مشترک تولید با چین نیست!!!!!احتیاجی به محرمانه بودن نیست احتیاجی هم نیست مردم 4ماه صبر کنن.کافی به قیمتهای سه تا شرکت بالا نگاه کنید 3-4برابر قیمتهایی جهانی ان.