1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. ابلاغ قانون مالیات انواع خودرو و موتورسیکلت‏‌ هیبریدی

ابلاغ قانون مالیات انواع خودرو و موتورسیکلت‏‌ هیبریدی

10 اسفند 1401
  • 0

داود منظور رییس سازمان امور مالیاتی با صدور بخشنامه ای، قانون مالیات بر ارزش افزوده انواع خودروهای سبک و سنگین و موتورسیکلت‌های تولید داخل و وارداتی برقی یا هیبریدی را ابلاغ کرد.

در این بخشنامه، موضوع مالیات بر ارزش افزوده انواع خودروهای سبک و سنگین و همچنین موتورسیکلت‌های تولید داخل و وارداتی برقی از نوع هیبریدی، پلاگین هیبریدی و تمام برقی مشمول تبصره ۲ ماده (۲۸) این قانون برای اجرا به اداره‌های کل امور مالیاتی سراسر کشور ابلاغ شده است.

به گزارش سازمان امور مالیاتی کشور، در بخشنامه ابلاغی «داود منظور» رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور خطاب به اداره‌های کل امور مالیاتی سراسر کشور آمده است: با عنایت به تبصره (۲) ماده (۲۸) قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب ۱۴۰۰، خودروهای سبک و سنگین و موتورسیکلت‌های برقی و تمام برقی (هیبرید پلاگین) به تشخیص وزارت صنعت، معدن و تجارت مشمول مالیات و عوارض شماره گذاری وسائط نقلیه نیست. در این راستا نظر معاونت صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت به موجب نامه شماره ۱۱۲۵۷۳۴۵ مورخ ۱۶ بهمن‌ماه ۱۴۰۱ به شرح زیر برای اجرا ارسال می‌شود:

«انواع خودروهای سبک و سنگین و موتورسیکلت‌های تولید داخل و وارداتی برقی از نوع هیبریدی و هیبرید پلاگین و تمام برقی مشمول تبصره (۲) ماده (۲۸) قانون مالیات بر ارزش افزوده قرار می‌گیرند.»نظرات