1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اطلاعیه ثبت نام و فروش خودرو
 4. تمدید مهلت ثبت نام خودرو های وارداتی

تمدید مهلت ثبت نام خودرو های وارداتی

11 اسفند 1401
 • 2

با اعلام سخنگوی وزارت صمت، مهلت پیش ثبت نام برای خرید خودرو های وارداتی تمدید شد.

امید قالیباف اعلام کرد: مهلت ثبت نام خودروی وارداتی تا ساعت ۲۴ روز شنبه ۱۳ اسفند ماه تمدید شد.

سخنگوی وزارت صمت افزود: گزینه ویرایش سامانه saleauto.ir نیز فعال شده است و متقاضیان می‌توانند در صورت لزوم اطلاعات وارد شده را ویرایش کنند.

ثبت‌نام‌ برای اولین خودروهای خارجی وارد شده به کشور پس از پنج سال، از روز شنبه هفته‌ای که گذشت از طریق سامانه یکپارچه تخصیص خودروها آغاز شد؛ شرط ثبت‌نام در این طرح علاوه بر شروط ثبت‌نام‌ خودروهای داخلی همچون داشتن گواهینامه، عدم پلاک انتظامی فعال، عدم خرید خودروهای داخلی از کارخانه طی ۴٨ ماه گذشته بوده و... و. ، واریز و مسدود کردن مبلغ ۵٠٠ میلیون تومان در حساب وکالتی فرد متقاضی نزد ٢٢ بانک و چهار موسسه اعتباری معرفی شده توسط وزارت صمت بوده است.

گفتی است، در ابتدا مهلت ثبت‌نام تا ساعت ١٨ امروز (پنجشنبه ١١ اسفند ماه) در نظر گرفته شده بود.

طبق تاکید مدیر طرح واردات خودرو وزارت صمت، این ۵٠٠ میلیون تومان متوسط روبه پایین وجه خودروهاست که به این پول، بایستی سود کوتاه‌مدت توسط بانک‌ها تخصیص داده شود؛ چنانچه بانکی در این زمینه همکاری نکند، مشتری می‌تواند وجه خود را به بانک‌های دیگر منتقل کند.نظرات

 • کوروش کوروش (11 اسفند 1401 ساعت 19:42)

  بعد از اعلام طرح ابلهانه و رندانه عرضه خودروی وارداتی، بانک ها هر کدام دارند برای خودشان سر این سفره رنگین به زور جائی باز می کنند و هر روز به مردم بیچاره و به فغان آمده از این بیداد پیامک های اعطای انواع تسهیلات ارسال می کنند. بانک ها در این پیامک ها وعده اعطالی تسهیلات و وام به قربانیان خود می دهند. در این مسیر نه رحم و نه مروتی وجود ندارد. کسی که در بستر نرخ تورم حداقل 50 درصدی پول خود را در حساب وکالتی بلوکه کند ماهانه ملیونها تومان از سپرده بلوکه شده خود را از دست می دهد. طراحان این طرح برای این که خون قربانی خود را کامل بمکند به صاحب سپرده بلوکه شده پیشنهاد اعطای وام می دهند با نرخ بهره بالای 20 درصد. یعنی بخشی از پول بلوکه شده قربانی را به خود او بعنوان تسهیلات می دهند و با بهره بالا به تعبیری دولا پهنا متقاضی خرید خورد را تیغ می زنند و در این مسیر شیره متقاضی خودرو را بطور کامل می کشند.
  با این طراحی ها باید از آقایون بپرسیم که مرز بی رحمی تا چه حد و تا کجاست؟

  سام سام (12 اسفند 1401 ساعت 02:38)

  این طرح کلا برای جلوگیری از برشکستگی بانگها و جمع اوری نقدینگی از بازار بود، که عددش هم خنده داره، بعید میدونم 2 هزار میلیارد هم بتونن بلوکه کنن، نقدینگی هزاران برابر بیشتر از اینه و شک ندارم خودرو یی در کار نیست نمونشو سال 98 دیدیم