1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروهای آتی بازار
 4. مشخصات کامل سایپا اطلس اعلام شد

مشخصات کامل سایپا اطلس اعلام شد

6 فروردین 1402
 • 5

گروه خودروسازی سایپا جدول مشخصات جدید ترین محصول خود، یعنی اطلس را منتشر کرد.

اطلس خودرویی هاچ بک است که روی پلتفرم X200 سایپا توسعه یافته و تغییرات زیادی در بخش ظاهری و کابین نسبت به کوییک دارد. دیگر تفاوت این خودرو نیز بهره وری از امکانات رفاهی بیشتر نسبت به سایر محصولات سایپا است.

اطلس در 4 تیپ مختلف با گیربکس های دستی و اتوماتیک CVT به تولید رسیده و سایپا جامعه هدف این خودرو را جوانان و بانوان در نظر گرفته است.

طراحی تریم داخلی دو رنگ به همراه مولتی‌مدیا، سانروف در خانواده تیپ ۲، صندلی با استحکام بالا، موتور پر قدرت‌تر از قبل، روشن شدن خودکار چراغ‌ها نسبت به نور محیط (Auto Light) و سیستم کنترل پایداری ESC، از جمله مزایای جدید این محصول است.

 

سایپا قصد دارد تا اطلس را در 2 تیپ و 4 نسخه S، L، G و E عرضه کند. 

تفاوت تیپ‌ها در امکانات رفاهی و ایمنی بوده و مهم‌ترین وجه تمایز ظاهری آن‌ها در متفاوت یا همرنگ بودن رنگ سقف با بدنه و ملحقات رنگی است.

دو تیپ S و G مجهز به گیربکس 5 سرعته دستی و تیپ‌های L و E مجهز به گیربکس CVT هستند. 

اینطور که مشخص است، تفاوت تیپ‌ها در بودن یا نبودن ویژگی‌هایی چون رادار نقطه کور، 2 توییتر سیستم صوتی، شیشه‌های دودی عقب، سنسور باران، صندلی برقی 2 حالته راننده همراه با گرمکن، سانروف، سیستم ورود بدون کلید و استارت دکمه‌ای، سیستم کروز کنترل و اسپید لیمیتر، GLOBAL CLOSING، تریم داخلی دو رنگ، آنتن کوسه‌ ای، آینه‌های جانبی با قابلیت تاشو برقی، مولتی مدیا 7 اینچی لمسی همراه با دوربین عقب و تریم چرمی صندلی‌ها است.

1.jpg2.jpg3.png

منبع Car.ir


نظرات

 • هرمز هرمز (7 فروردین 1402 ساعت 21:59)

  لطفا یا خودرو تولید نکنید یا به روز تولید کنید. الان پرسش ایرلنیان از سایپا این تست: ایمنی این خودرو چند امتیاز می‌گیرد؟
  لطف هر چه زودتر مثل ترکیه با تکنولوژی روز حرکت کنید. ترکیه شاسی بلند برقی تولید میکنه و سایپا خودرو بنزینی با ایمنی نامعلوم. آخه چرا؟!
  چرا از طراحان مطرح ایرانی در دنیا کمک نمی گیرید؟

 • رضا رضا (7 فروردین 1402 ساعت 20:16)

  واقعا این مسئولین سایپا ** هستند یا مردم رو خر فرض کردند ، این که همون کوییک هست فقط چهرش رو تغییر دادند ، تازه موتورش هم هشت سوپاپه که هیچ جای دنیا تولید نمیشه.

 • زپلشگ زپلشگ (7 فروردین 1402 ساعت 13:52)

  همون کوییک(که خودش از روی پرایده) هست.lol

 • Ali Ali (6 فروردین 1402 ساعت 14:16)

  نمیدونم چرا همش دنبال بزک کردن گاریهاشون با یه مشت آپشن هستن که البته بله بعضیاشونم کاربردی هست. اما به اصل مطلب که کیفیت و به روز بودن خودرو هست توجهی نمیشه.
  الان همین تارا و شاهین که دستپخت‌های دو گاری‌ساز بزرگ هستن، چقدررررر عیب و ایراد توشون زیاده.
  از برقی بگیر تا قوای محرکه...
  اینم یه چیزی مثل هموناس ولی با قیمتی احتمالا یه خرده کمتر از شاهین.
  واقعا تا کی میخوان به این وضعیت اسفناک ادامه بدن الله اعلم...
  البته تا وقتی مردم بخرن اونا هم ادامه میدن...

  پرنده آبی پرنده آبی (8 فروردین 1402 ساعت 00:06)

  ای کاش متحد میشدیم و نمیخریدیم.