1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اطلاعیه ثبت نام و فروش خودرو
 4. 16 تا 18 فروردین؛ فرصت جدید ثبت نام در سامانه یکپارچه

16 تا 18 فروردین؛ فرصت جدید ثبت نام در سامانه یکپارچه

9 فروردین 1402
 • 6

سخنگوی وزارت صنعت معدن و تجارت اعلام کرد افرادی که در بازه ۲۰ تا ۲۳ اسفند حساب وکالتی باز کرده اند اما بانک هنوز اسامی آن ها را به وزارت صنعت اعلام نکرده است از ۱۶ تا ۱۸ فروردین فرصت دارند در سامانه فروش خودرو ثبت نام کنند.

بزرگترین طرح فروش خودرو در سامانه یکپارچه از تاریخ 20 اسفند ماه لغایت 23 اسفند ماه سال گذشته آغاز شد و متقاضیان باید در این فاصله زمانی برای تعریف حساب وکالتی نزد بانک‌های عامل اقدام کرده و واریز وجه 100 میلیون تومانی را انجام دهند تا پس از آن ثبت‌نام خود را از 26 اسفند ماه تا 29 اسفندماه 1401 انجام و خودروهای مورد نظر خود را خریداری کنند.

اما برخی متقاضیان حائز همه شرایط ثبت‌نام در طرح عرضه یکپارچه خودروهای داخلی، به دلایل مختلف موفق به ثبت درخواست خودرویی خود در بازه تعیین نشده بودند به همین سبب وزارت صمت برای آن دسته از متقاضیان که پیش‌نیاز ثبت‌نام در این طرح (تعریف حساب وکالتی به‌نفع سازمان حمایت و واریز 100 میلیون تومان) را انجام داده و توسط بانک‌ها تایید شده‌اند، فرصتی در نظر گرفته که بتوانند در روزهای دوشنبه (هفتم فروردین) و سه‌شنبه (هشتم فروردین) که سایت مجدد بازگشایی و فعال می‌شود، درخواست خود برای خودروی مورد نظر را ثبت کنند.

البته تعدادی از متقاضیان نیز به‌سبب اشتباه خود در وکالتی کردن حساب به نام (به نفع) سازمان حمایت، یا به دلیل ترافیک ثبت نام کنندگان در سامانه و یا اختلال‌های دیگر همچون عدم تطابق کدملی با شماره تماس، عدم تایید بانک در وکالتی شدن حساب مشتری و ... از ثبت‌نام در موعد مقرر باز مانده بودند.

پس از ثبت نام تمام متقاضیان که تا 8 فروردین به پایان می‌رسد کار بررسی اطلاعات متقاضیان( با توجه به شرایط ذکر شده در طرح) آغاز و فهرست نهایی متقاضیان خودروهای داخلی مشخص خواهد شد و پس از آن امکان ویرایش برای خریداران فعال می‌شود.

براساس اعلام وزارت صنعت دیروز 8 فروردین ماه آخرین مهلت ثبت نام در طرح یکپارچه بود و اکنون روند بررسی اطلاعات در حال انجام است.

البته امید قالیباف سخنگوی وزارت صنعت نیز در همین ارتباط گفت: متاسفانه برخی از بانک ها همچنان لیست افرادی که در بازه زمانی 20 تا 23 اسفند ماه 1401 حساب وکالتی باز کرده اند را به وزارت صنعت ارسال نکرده است.

وی افزود: برای حفظ حقوق این افراد قرار است از چهارشنبه 16 فروردین تا 18 فروردین ماه سامانه فروش خودرو برای این دسته از افراد باز شود تا آنها نیز امکان ثبت نام پیدا کنند.

منبع تسنیم


نظرات

 • کاربر سایت کاربر سایت (17 فروردین 1402 ساعت 11:34)

  https://car.ir/news/25927-delivery-integrated-design-cars-new-competition-council-prices

 • متین متین (14 فروردین 1402 ساعت 17:18)

  آیا واقعا نمیدونید یا خودتون را به نفهمی میزنید.
  آقای امید قالیباف سخنگوی وزارت صمت:
  آیا واقعا فکر کردی مردم ترفندهای شما را نمیفهمند؟
  هی الکی مهلت ثبت نام میزارید؟
  شما ترفندی چیدیند که همه حساب‌های وکالتی به اشتباه در سامانه یکپارچه نشینه...و بانک‌ها اشتباها حساب‌های وکالتی سامانه یکپارچه را باز نکنند در حقیقت مردم را گول زدید.
  لطفا اگه راست میگیند و میخواهید مردم ثبت نام واقعی کنند،
  لطفا به بانک‌ها هم ابلاغ کنید که چند روز مهلت بزارند برای باز کردن حسابهای وکالتی در وجه سامانه یکپارچه...
  همه از حساب وکالتی جا ماندند نه از ثبت نام خودرو تو سایت...
  شما ۷و۸ فروردین مهلت ثبت نام گذاشتید ولی بانک‌ها حساب وکالتی باز نمی‌کردند وجواب می‌دادند که وزارت صمت ابلاغ نکرده که در سامانه یکپارچه حساب وکالتی باز کنیم.
  اگه میخواهید مهلت ثبت نام بزارید با مهلت حساب وکالتی باید باشه نه ثبت نام خالی....
  ثبت نامی که من حساب وکالتی ندارم چطوری انحام بدم؟
  حساب وکالتی من اشتباها بنام ایران خودرو بوده نه سامانه یکپارچه....و الان از ثبت نام جا موندم.

 • کاربر سایت کاربر سایت (11 فروردین 1402 ساعت 14:31)

  آقای قالیباف چرا همون لحظه که سایت بابت کسانی که به نفع سازمان حمایت حساب وکالتی باز می‌شود برای افراد دیگر بابت ویرایش بابت وکالتی کردن به نفع سازمان حمایت را فعال نمی‌کنید.

 • طاهری طاهری (9 فروردین 1402 ساعت 22:36)

  آقای قالیباف لطفاً کسانی که به اسم سازمان حمایت وکالتی دربانک انجام داده ولی بانک با تاخیر در تاریخ 12/24حساب وکالتی را تایید کرده لطفاً رسیدگی کنید که ما بتونیم ثبت نام کنیم متشکر

 • ساتوشی ساتوشی (9 فروردین 1402 ساعت 14:58)

  صبر کن تا بیام خخخخ.

 • Zaghp Zaghp (9 فروردین 1402 ساعت 12:54)

  مسخره بازی جدیده ؟چه وضعشه هی امروز فردا میکنید