1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. دلایل عرضه زودتر از موعد پلاک ۹۶‌

دلایل عرضه زودتر از موعد پلاک ۹۶‌

28 دی 1395
 • 3

به‌رغم آنکه ایران خودرو از اواسط دی‌ماه سال جاری خودروهای مدل ۹۶ خود را به بازار عرضه کرد، اما هنوزخبری از خودروهای مدل ۹۶ شرکت سایپا و سایر تولیدکنندگان داخلی نیست. بنا به سنت هر سال، خودروسازان اواخر بهمن‌ و اوایل اسفند هر سال با اخذ مجوز از پلیس راهور، محصولات خود را با پلاک سال آینده تحویل مشتری می‌دهند. حال در شرایطی ایران خودرو از اواسط دی‌ماه اقدام به این کار کرد که برای بسیاری از مشتریان خودرو این پرسش پیش آمده که چرا شرکت سایپا و سایر تولیدکنندگان فعال در بازار خودرو ایران هنوز نسبت به عرضه محصولات خود با پلاک سال آینده اقدام نکرده‌اند.

در پاسخ به این پرسش رضا تقی‌زاده، معاون فروش گروه خودروسازی سایپا با بیان اینکه پلیس راهنمایی و رانندگی مجوز مورد نظر در این خصوص را به همه شرکت‌های خودروساز ارائه کرده است، می‌گوید: بر همین اساس نیز شرکت سایپا از ۱۰ روز دیگر خودروهای فروش نقدی خود را با پلاک ۹۶ به بازار عرضه می‌کند، اما خودروهایی که به‌صورت اعتباری به فروش رفته است را با پلاک ۹۵ به مشتریان تحویل می‌دهد.وی تاخیر صورت گرفته در عرضه خودروهای مدل ۹۶ در شرکت سایپا را به‌دلیل ایجاد مباحث فنی می‌داند و عنوان می‌کند: تفاوت پلاک خودروها تنها در کد شاسی است که بر روی بدنه خودرو حک می‌شود، کدی که یکی از بخش های آن نشان‌دهنده این است که خودرو در چه سالی به تولید رسیده و این در شرایطی است که در شرکت سایپا تغییر کد شاسی با تاخیر صورت گرفته است.بنا به گفته تقی‌زاده، عرضه خودروهای ۹۶ زودتر از موعد مقرر به‌دنبال مذاکرات شرکت‌های خودروساز با پلیس راهنمایی و رانندگی صورت گرفته است.

آنگونه که گفته‌ می‌شود، به‌دنبال مذاکرات خودروسازان با پلیس راهنمایی و رانندگی درخصوص تغییر پلاک گذاری، زودتر از موعد مقرر یعنی اوایل دی‌ماه، راهور طی نامه‌ای در تاریخ ۱۰ دی‌ماه سال جاری مجوز عرضه خودروها با پلاک ۹۶ را صادر کرد .

منبع:دنیای اقتصادنظرات

 • سلام به همه سلام به همه (29 دی 1395 ساعت 13:22)

  خدا وکیلی دیگه اینجا مردم اذیت نکنید.از 10 دیماه که مجوز دارید ، از همین حالا همه رو مدل 96 بدید دیگه! یه عاقبت بخیری برا خودتون و یه ذهنیت مثبت تو مشتریا تون بجا بزارین.

 • کاربر ایرانی کاربر ایرانی (28 دی 1395 ساعت 09:00)

  دوستان عذر میخوام دو تا سوال دارم ممنون بشم راهنماییم کنید !
  1.آیا پارس خودرو که زیرمجموعه سایپا هستش ( در واقع ما پیگیری خودروی خریداری شده رو از سایت سایپا انجام میدیم ) آیا شامل این تغییر میشه ؟
  2.منظور از فروش نقدی چیه ؟ بنده یه ساندرو خریدم که چند روز پیش هم تکمیل وجه کردم براساس درخواست شرکت . قسطی نبوده . آیا پیش فروش با نقد متفاوته ؟ شامل بنده میشه ؟ ممنونم.

  ع ع (28 دی 1395 ساعت 12:21)

  برای شما مدل 96 خواهد بود