1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. اعلام قیمت جدید خودرو ها امروز انجام می شود

اعلام قیمت جدید خودرو ها امروز انجام می شود

15 فروردین 1402
 • 2

سخنگوی شورای رقابت با اعلام این که امروز قیمت های کارخانه ای جدید خودرو ها اعلام می شود بیان کرد قیمت کارخانه‌ ای خودرو در سال های اخیر به طور غیرعادی پایین نگاه داشته شده که سبب زیان انباشته خودروسازان شده بود.

سخنگوی شورای رقابت در گفت‌وگو با شبکه خبر سیما درباره قیمت‌گذاری خودرو گفت:‌ دو شرکت خودروسازی ایران به علل مختلف مدیریتی و مداخلات، دچار مشکل شده‌اند و چند سال است که از دولت گذشته قیمت خودروها ثابت نگه داشته شده که موجب شده خودروسازان دچار زیان انباشته شوند.

اسماعیل شجاعی افزود: راه‌حل اساسی صنعت خودرو، خصوصی شدن شرکت‌ها و تنظیم بازار با واردات است.

سخنگوی شورای رقابت از اقدامات چند ماه اخیر این شورا برای بررسی مشکلات صنعت خودرو خبر داد و گفت: هدف شورای رقابت، افزایش عرضه خودرو برای تامین بازار و سپس کنترل تقاضا است. در زمینه قیمت‌گذاری خودرو، سازمان حمایت بررسی تخصصی انجام داده و هر خودرو را با سه خودروی مشابه خارجی مقایسه و قیمت‌های جدید را محاسبه کرده که امروز ابلاغ می‌شود.

وی تاکید کرد: قیمت کارخانه‌ای خودرو در چند سال اخیر به طور غیرعادی پایین نگاه داشته شده و امروز قیمت‌های جدید ابلاغ می‌شود.

شجاعی از مخالفت شورای رقابت با عرضه خودرو در بورس کالا خبر داد زیرا به اعتقاد این شورا، به ضرر مردم و مصرف‌کنندگان بود.نظرات

 • انقلابی انقلابی (21 فروردین 1402 ساعت 09:11)

  سلام این تصمیم ضد انقلاب، و خلاف منویات رهبری و نامگذاری سال (مهار تورم) و خواسته دشمنان کوردل می‌باشد

 • تاسف تاسف (15 فروردین 1402 ساعت 10:08)

  ""با سه خودروی مشابه خارجی مقایسه و قیمت‌های جدید را محاسبه کرده""

  مگه تیبا و ساینا مشابه خارجی دارن؟!!!!!!
  معلومه که ندارن، منظورشون از نظر قیمتی بوده...
  یعنی یک خودروی معمولی تو اروپا(با کلی آپشن استاندارد و ایمنی بالا، که اونجا معمولی به حساب میاد) چنده؟ اینا دارن این آشغال هارو چند میدن.....

  "از ماست که بر ماست"