1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. معرفی نخستین سری خریداران خوش شانس خودروهای وارداتی

معرفی نخستین سری خریداران خوش شانس خودروهای وارداتی

16 فروردین 1402
  • 0

مهدی ضیغمی، مدیر طرح واردات خودروی وزارت صمت با بیان اینکه از 120 هزار نفر متقاضی خرید خودروهای وارداتی، تنها 34 هزار نفر واجد شرایط شدند اعلام کرد: متقاضیان خرید خودروهای وارداتی تا پایان روز چهارشنبه 9 فروردین فرصت داشتند تا با مراجعه به سایت  saleauto.ir نسبت به ثبت نام  و انتخاب خودرو اقدام کنند؛ در مرحله اول عرضه خودروهای وارداتی، تنها 1108 خودرو چانگان  در دو مدل،  چانگان CS35 Plus تیپ 2 و تیپ 3 عرضه شد و بنابراین براساس نوبت دهی اسامی 1108 نفر اول برای خرید این خودروها مشخص شده است. 

ضیغمی بیان داشت: اطلاع رسانی به متقاضیان خرید خودروهای وارداتی که اسامی آنها برای خرید 1108  خودرو وارداتی چانگان در صدر قرار گرفته است طی یکی دو روز آینده از طریق ارسال پیامک انجام می شود.

وی با بیان اینکه در این دوره خودروهای وارداتی توسط شرکت سایپا عرضه می شود، گفت: بنابراین لیست اسامی 1108 نفر؛ امروز به شرکت خودروسازی سایپا اعلام می شود تا این شرکت زمان و محل ثبت عقد قرارداد را به خریداران اعلام کند. 

مدیر طرح واردات خودرو وزارت صمت گفت: براساس تعهدی که به مشتریان داده ایم تحویل خودروها حداکثر سه ماه پس از عقد قرارداد است و هیچ چالش و مشکلی برای تحویل این خودروها وجود ندارد. 

وی در مورد قیمت عرضه خودروهای وارداتی بیان داشت: قیمت نهایی خودروها مطابق رویه های جاری پس از ارسال دعوتنامه و با احتساب همه هزینه های قطعی واردات، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه شماره گذاری، اسقاط خودرو، بیمه شخص ثالث ،کرایه حمل و سایر عوارض قانونی مشخص خواهد شد.

ضیغمی اظهار داشت: در این دوره 240 دستگاه چانگان تیپ 2 عرضه می‌شود که قیمت علی‌الحساب  خروج از گمرک این نوع خودرو 850 میلیون تومان و همچنین 868 دستگاه چانگان تیپ 3  عرضه می شود که قیمت علی الحساب درب خروج گمرک این خودرو 900 میلیون تومان است که قیمت نهایی و قطعی آنها پس از محاسبه هزینه های فوق تعیین می شود. 

منبع فارس


نظرات