1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اطلاعیه
  4. نکات مهم برای ویرایش خودرو در سامانه یکپارچه

نکات مهم برای ویرایش خودرو در سامانه یکپارچه

6 اردیبهشت 1402
  • 1

به نظر می رسد که متقاضیان ویرایش خودرو در سامانه یکپارچه با مشکلاتی مواجه شده اند؛ بنابراین در این گزارش پاسخ برخی از مشکلات و سوالات پر تکرار کاربران آورده شده است.

بعد از اعلام نوبت‌دهی خودروهای داخلی، وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده بود که از نزدیک به ۵۰ محصول مختلف، عرضه‌ شده، در خصوص پنج محصول پرتقاضا (با تیپ‌بندی‌های مختلف) اعلام نتایج به سال ۱۴۰۳ موکول شده است. چرا که مثلا درباره محصولات شرکت ایران‌خودرو استقبال عمده متقاضیان در سه گروه محصول بوده و ظرفیت برخی از محصولات مثل تارا، رانا و آریسان در سال ۱۴۰۲ خالی مانده و در خصوص برخی خودروسازان دیگر، حتی ظرفیت فصل بهار ۱۴۰۲ برای برخی از محصولات تکمیل نشده است.

با توجه به این شرایط متقاضیانی که اولویت دریافت خودروی آن‌ها سال ۱۴۰۳ است، از روز گذشته به مدت پنج روز می‌توانند با مراجعه به سامانه یکپارچه تخصیص خورو اقدام به ویرایش درخواست‌ ثبت‌نام خود کنند. این افراد می‌توانند پنج اولویت از شرکت‌های مختلف را انتخاب کنند که دریافت آن سال ۱۴۰۲ است. بعد از اینکه همه افراد انتخاب کردند، چند روز سایت بسته می‌شود تا بر اساس اولویت اول آن‌ها پالایش شود و در نهایت ترتیب دریافت خودرو در سال ۱۴۰۲ مشخص شود.

هنگام ورود به سامانه دو گزینه "لغو سفارش" و "انصراف" وجود دارد که متقاضیان "اصلاح سفارش" باید گزینه لغو سفارش را انتخاب کنند.

1.jpg

2.jpg

افرادی طی تماس با ما، اعلام کرده‌اند که به اشتباه گزینه انصراف را انتخاب کردند. پیگیری در این رابطه از وزارت صمت حاکی از این است که احتمالا برای مدت باقی مانده از زمان اصلاح سفارش  گزینه " انصراف" غیرفعال خواهد شد تا مردم به اشتباه از کل طرح خارج نشوند. همچنین کسانی که به اشتباه گزینه انصراف از طرح را انتخاب کردند به گفته مسوولان در طی روزهای آینده می‌توانند به حالت قبل برگردند، انصراف‌شان ملغی شود و بتوانند سفارش خود را اصلاح کنند.

نگرانی دیگری که برای متقاضیان وجود دارد این است که بعد از انتخاب گزینه "لغو سفارش"، هیچ کدام از خودروهای کم تقاضا با سلیقه یا بودجه آن‌ها سازگار نباشد و بخواهند همان نوبت سال ۱۴۰۳ خود را داشته باشند. در این صورت مشکلی وجود نخواهد داشت و اگر فرد هیچ کدام از پنج انتخاب خود را انجام ندهد به طور اتوماتیک به نوبت دهی اولیه که در سال ۱۴۰۳ بود برمی‌گردد.نظرات

  • محمد محمد (8 اردیبهشت 1402 ساعت 15:14)

    سلام و عرض ادب: ضمن تشکر از پیگیری های خوب شما، در خصوص امکان جدیدی که برای ‌ویرایش و تغییر خودرویی که تاریخ تحویل آن سال ۱۴۰۳ تعیین شده، اعلام‌شده که در صورتیکه تاریخ تحویل خودروی جدید انتخابی هم سال ۱۴۰۳ تعیین شود، سامانه بطور خودکار خودروی قبلی را به عنوان انتخاب اصلی مشتری، ثبت خواهد کرد. باتوجه به اینکه برخی از افراد تمایل دارند که در چنین حالتی، یکی از خودروهای انتخابی جدید (یکی از ۵ اولویت انتخابی) را به عنوان انتخاب اصلی ایشان ثبت گردد، لذا خواهشمند است در صورت امکان و تا مهلت تغییر نام خودرو به اتمام نرسیده است، طی پیگیری از طریق وزارت صمت، پیشنهاد دهید که در سامانه امکانی ایجاد نمایند تا در صورتیکه تاریخ تحویل خودروهای انتخابی جدید هم سال ۱۴۰۳ تعیین شد، خود فرد بتواند تعیین کند که خودروی قبلی به عنوان انتخاب اصلی ثبت شود و یا یکی از خودروهای انتخابی جدید، به عنوان انتخاب اصلی در سامانه ثبت گردد. به عبارتی هر فرد بتواند در حین ویرایش و تغییر خودرو، این موضوع را هم از همین حالا در سامانه مشخص نماید./ با تشکر از زحمات شما