1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. خبری از دور دوم فروش نیست؛ برای حساب وکالتی اقدام نکنید!

خبری از دور دوم فروش نیست؛ برای حساب وکالتی اقدام نکنید!

13 اردیبهشت 1402
 • 1

مدیر سامانه یکپارچه تخصیص خودرو، درباره تغییر زمان ثبت‌نام مرحله دوم فروش خودروهای یکپارچه از ۱۶ اردیبهشت ماه، تأکید کرد که تا زمان تخصیص متقاضیانی که نوع خودروهای خود را در مرحله ویرایش تغییر داده‌اند، مشخص نشود و زمانی برای تصمیم‌گیری پیرامون انصراف آن‌ها سپری نشود، هیچ سازوکاری برای مرحله دوم مشخص نیست. او همچنین توصیه کرد که افراد تا زمان اعلام رسمی برای تعریف حساب وکالتی اقدام نکنند.

مهدی تقدسی در گفت‌وگویی، در پاسخ به موضوع مطرح شده در برخی سایت‌ها که زمان ثبت‌نام مرحله دوم فروش خودروها در سامانه یکپارچه تغییر کرده است، شفاف‌سازی کرد. او بیان کرد که با توجه به زمان در نظر گرفته شده برای ویرایش نوع خودرو برای متقاضیان با اولویت دریافت سال ۱۴۰۳ که بتوانند پنج اولویت دیگر برای تحویل در سال جاری انتخاب کنند، در حال حاضر نمی‌توان زمان دقیقی را برای آغاز فرایند مرحله دوم اعلام کرد.

مدیر سامانه یکپارچه تخصیص خودروها تصریح کرد: برای شروع، باید نوبت تحویل متقاضیانی که نوع خودروی خود را تغییر داده‌اند، مشخص شود که احتمالاً در اوایل هفته آینده انجام خواهد شد. پس از مشخص شدن اولویت این افراد و اعلام آن، باید فرصتی در نظر گرفته شود تا متقاضیانی که هنوز تمایل به ادامه فرآیند دریافت خودرو ندارند، بتوانند انصراف دهند. پس از مشخص شدن نوبت‌ها، ممکن است برخی مشتریان هنوز تمایل به دریافت خودرو در آن زمان نداشته باشند، بنابراین باید به آن‌ها اجازه و زمانی را بدهیم تا انصراف خود را ثبت کنند و در مرحله دوم ثبت‌نام کنند.

او افزود: زمانبندی مرحله دوم به دلیل عدم در نظر گرفتن فرصت ویرایش، تغییر کرده است. ابتدا باید اولویت ویرایشی‌ها مشخص شده و زمان انصراف برای آن‌هایی که اولویت‌بندی مورد تاییدشان نیست، سپری شود. سپس اطلاع‌رسانی برای مرحله دوم و اعلام زمانبندی آن صورت خواهد گرفت.

تقدسی در پاسخ به اینکه اکنون متقاضیان مرحله دوم برای تعریف حساب وکالتی اقدام کنند یا خیر؟ توصیه کرد: متقاضیان حتما تا زمان اطلاع‌رسانی از سوی وزارت صمت، صبر کنند؛ چرا که فرآیند بایستی به تصویب وزارت صمت برسد و مشخص شود که سازوکار به چه صورت خواهد بود. هنوز ابلاغیه‌ای برای ثبت‌نام مرحله دوم و حتی تعریف حساب وکالتی ارائه نشده است. اشتباه است که اکنون برخی بانک‌ها برای وکالتی کردن حساب مشتریان، اقدام می‌کنند. عملا این اقدام خلاف قانون است؛ چراکه هنوز هیچ بخشنامه‌ای صادر نشده و سازوکار مشخص نیست.

منبع Car.ir


نظرات

 • iran iran (13 اردیبهشت 1402 ساعت 15:57)

  یه پیش فروش دور اول کردن و صدبار اخبارش رو توی بوق کردند! ایلان ماسک ده تا فضاپیما تاحالا فرستاده بالا اما اینقدر تبلیغ نکرده!
  حالا ناز میکنند میگن دور دوم معلوم نیست!
  خب معلومه وقتی اضافه بر ظرفیت پیش فروش میکنید دیگه معلوم نیست دور دوم چی میشه احتمالا تحویل برا 1403 یا 1404 میشه lol