1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. شورای رقابت قیمت خودرو های مونتاژی را تصویب کرد

شورای رقابت قیمت خودرو های مونتاژی را تصویب کرد

16 اردیبهشت 1402
  • 1

پس از تاخیری چند هفته ای، شورای رقابت در جلسه امروز خود دستورالعمل قیمت گذاری خودرو های مونتاژی را تعیین کرد.

چند هفته ای است که موضوع قیمت‌گذاری خودروهای مونتاژی در دستور کار شورای رقابت قرار دارد. اما بررسی این موضوع به تعویق افتاده و به جلسات آینده موکول شده بود. در نهایت، امروز اعضای شورای رقابت دستورالعمل قیمت‌گذاری خودروهای مونتاژی را به تصویب رساندند.

این دستورالعمل باید توسط وزارت صمت و سازمان حمایت اجرا شود. با این حال، شنیده ها حکایت از این دارد که در قیمت گذاری خودرو های مونتاژی رقابت پذیری صورت نگرفته و غالبا قیمت گذاری ها دچار مشکل هستند. به همین علت، باید روند اصلاح قیمت ها اجرایی شود.

مدیرکل روابط عمومی شورای رقابت با اشاره به مصوب شدن قیمت خودروهای سواری خودروسازان بخش خصوصی، گفت: این خودروسازان موظف شدند تا زمان بعدی تشکیل جلسه شورای رقابت، قیمت تولیداتشان را رقابتی کنند.

«سپهر دادجوی توکلی» در گفت‌وگویی افزود: در اجرای ماده ۳/۱ دستورالعمل بازار خودروی شورای رقابت و مصوبه شماره ۵۴۳ مورخ ۱۱ بهمن ماه ۱۴۰۱ این شورا، قیمت محاسباتی محصولات مونتاژی سواری خودروسازان بخش خصوصی که به سازمان حمایت ارائه شده بود، در جلسه کارگروه خودروی شورای رقابت مورد بررسی قرار گرفت.

وی خاطرنشان‌کرد: بر این اساس، قیمت‌های ارائه شده به سازمان حمایت پس از بررسی در شورای رقابت رای‌گیری شد و به تصویب رسید.

مدیرکل روابط عمومی شورای رقابت تصریح کرد: نکته مهم این است که با در نظر گرفتن شاخص رقابت پذیری مشخص شد هیچ یک از این خودروها رقابت پذیر نیستند و در حقیقت در گروه G و F قرار می گیرند و باید هزینه تولید خودروهایشان را پایین بیاورند.

وی تاکید کرد: بر این اساس، مونتاژکاران بخش خصوصی موظف شدند تا در دوره بعدی بازبینی قیمت‌ها از سوی شورای رقابت به کاهش قیمت تمام شده این خودروهای سواری اقدام کنند.

دادجوی توکلی بیان‌داشت: بدیهی است در غیر این صورت و عدم ارتقای این خودروها از گروه‌های G و F به هر یک از گروه های A, B, C و D سبب می‌شود تا این خودروها به عنوان خودروهای غیررقابتی به مردم معرفی شوند.

منبع Car.ir


نظرات

  • نازنین نازنین (21 اردیبهشت 1402 ساعت 18:41)

    خدا کنه همه ای اورگان ها مثل شورای رقابت قاطع ومنصفانه باشد