1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. تجدید نظر در قیمت خودرو های مونتاژی انجام می شود

تجدید نظر در قیمت خودرو های مونتاژی انجام می شود

23 اردیبهشت 1402
  • 0

با اعلام سخنگوی شورای رقابت، قیمت خودرو های مونتاژی که پیشتر توسط این نهاد اعلام شده بود دچار تغییر و تجدید نظر می شوند.

اسماعیل شجاعی، سخنگوی شورای رقابت ضمن تاکید بر این موضوع که محاسبات شورای رقابت درباره قیمت خودرو های خارجی براساس صورت های مالی سال گذشته است گفت: شرکت های خودروسازی صورت های مالی 6 ماهه نخست سال 1401 خود را به سازمان حمایت ارسال کرده بودند و محاسبات انجام شده توسط شورای رقابت که نتیجه آن هفته گذشته اعلام شد بر اساس همان صورت های مالی بود.
وی با تاکید بر این‌که محاسبات جدید انجام خواهد شد، گفت: البته اعلام کردم که محاسبات جدید در سه ماه آینده انجام خواهد شد اما ریاست شورا به من گفتند، ممکن است این اتفاق خیلی زودتر هم اتفاق بیفتد. البته شورا، تجدیدنظر نمی‌کند بلکه محاسبات جدید را بر اساس صورت‌های مالی ارائه خواهیم داد.

سخنگوی شورای رقابت با اشاره به صدور دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو در بهمن ماه سال گذشته{۱۴۰۱}، عنوان کرد: زمانی قیمتی را اعلام می‌کنیم ممکن است مصرف‌کننده یا تولیدکننده نسبت به این قیمت نارضایتی داشته باشند. همان‌طور که در مورد قیمت‌های تولیدی به‌صورت میانگین ۳۰ درصد بالاتر از قیمت‌های فعلی بود، بسیاری از مصرف‌کنندگان اعلام می‌کردند به نفع تولیدکننده اقدام کرده‌اید، اکنون که قیمت خودروهای مونتاژی پایین‌تر شده است، تولیدکننده‌ها ناراضی هستند.

اسماعیلی که در یک گفت‌وگوی تلویزیونی سخن می‌گفت، با بیان این‌که وظیفه شورای رقابت تنظیم‌گری است، گفت: حمایت از مصرف‌کننده از اصول اصلی شورا است اما این حمایت از دروازه‌های تولید می‌گذرد، نباید طوری قیمت‌گذاری کنیم که تولید متوقف شود.

بر اساس این گزارش، قیمت خودروهای مونتاژی شنبه هفته جاری(۱۶ اردیبهشت) در شورای رقابت تصویب و یکشنبه(۱۷ اردیبهشت) اعلام شد.نظرات