1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. ثبت سفارش 100 هزار خودروی وارداتی

ثبت سفارش 100 هزار خودروی وارداتی

25 اردیبهشت 1402
  • 1

مدیرکل صنایع خودرو وزارت صمت اعلام کرد که برنامه تولید سال جاری بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه خودرو است و تاکنون برای واردات، ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو سفارش ثبت شده است.

عبدالله توکلی لاهیجانی توضیح داد که با افزایش تولید و واردات خودرو (نو و کارکرده)، عرضه خودرو نیز افزایش می‌یابد. همچنین، باید تقاضای کاذب با استفاده از ابزارهای مالیاتی (مانند مالیات بر عایدی سرمایه) کاهش یابد.

وی اضافه کرد: باید شفافیت بازار با الزام ثبت معاملات خودرو در سامانه جامع تجارت افزایش یابد.

مدیرکل صنایع خودرو وزارت صمت گفت: همچنین لایحه دوفوریتی واردات خودرو‌های کارکرده و رفع برخی از موانع خودرو‌های نو، در دولت مصوب شده و در دستور کار مجلس شورای اسلامی است.

لزوم اضافه شدن خودرو‌های اقتصادی به سبد تولید خودروسازان

توکلی لاهیجانی با تاکید بر اینکه خودروی اقتصادی باید به سبد محصولات خودروسازان اضافه شود، افزود: یکی از ضعف‌های صنعت خودرو، نبود خودرو‌های اقتصادی در سبد محصولات تولیدی است.

وی گفت: از زمانی که پراید از رده خارج شد، خودروی جایگزینی برای آن تولید نشده است. این نقص چندین ساله در سبد محصولات خودروسازان داخلی، در سال جاری رفع شده و یک خودروی اقتصادی در اواخر سال تولید و روانه بازار خواهد شد.

مدیرکل صنایع خودروی وزارت صمت تصریح‌کرد: صنعت خودروی ایران با اتکا به فعالیت‌های دانش‌بنیان و توسعه محصولات بومی و دستیابی به مقیاس اقتصادی تولید، قابلیت رقابت در بازار‌های جهانی را دارد.

وی ادامه داد: برپایه قابلیت‌های جوانان این مرز و بوم می‌توان بر موانع غلبه کرد و صنعت خودرو یکی از منابع خلق اقتدار اقتصادی در گام دوم انقلاب اسلامی خواهد بود.نظرات

  • رضا اهوازی رضا اهوازی (26 اردیبهشت 1402 ساعت 23:25)

    شما ی مشت دروغگو و مافیای لگن ملی هستید.