1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اطلاعیه
  4. راهور خبر داد: طرح برخورد با موتور سواران متخلف

راهور خبر داد: طرح برخورد با موتور سواران متخلف

1 خرداد 1402
  • 0

رئیس پلیس راهور تهران اعلام کرد: از امروز، پلیس با اجرای طرح تشدیدی برای مقابله با تخلفات رانندگان موتورسیکلت در پایتخت شروع کرده است و این اقدامات موجب بهبود شرایط راه‌ها خواهد شد.

سرهنگ علی اصغر شریفی گفت: پلیس در طرح تازه‌ای که آغاز کرده است تماما رعفت با متخلفین موتورسیکلت‌سواران را کنار گذاشته است و به ویژه باآن‌هایی که درهر گونه تخلف مرتبط با پلاک نقشی دارند برخور جدی و قاطع خواهد داشت.

سرهنگ شریفی به بهانه سالروز ملی جمعیت در ادامه گفت: باید از پلیس راهور تهران بزرگ بخاطر تلاش‌هایی که دارد تا جان شهروندان پایتخت را نجات دهد تقدیر شود چرا که عمده جمعیت فوتی یا مجروح در تصادفات پایتخت را جوانان تشکیل می‌دهند از این رو پلیس تمام توان خود را به کار گرفته است تا مانع از آسیب‌های ناشی از تخلفات ترافیکی به این گروه سنی پایتخت نشین شود. همه ما باید در حفظ جمعیت جوان کشور تلاش کنیم که پلیس رواهور تهران بزرگ به نوبه خود در حال تلاش در این کار است.

رئیس اداره اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ در ادامه گفت: آمارو ارقام فوتی‌ها و مجروحین تصادفات پایتخت حاکی از آن است که موتور سیکلت وسیله نقلیه خوبی است، اما دارای ایمنی کمی است که به رعایت قوانین و اجرای الزامات ایمنی نیاز دارد.

یکی از شایع‌ترین تخلفات موتورسواران پایتخت که اکثرا منجر به آسیب‌های جدی از ناحیه سر یا فوت آن‌ها می‌شود به حرکت خلاف جهت معابر شهری مربوط می‌شود. این دسته از متخلفین تنها به نقض یک قانون نمی‌پردازد بلکه با مجموعه‌ای از تخلفات راهنمایی و رانندگی روبرو است.

وی در پایان گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از امروز 30 اردیبهشت ماه با اجرای طرح تشدید برخورد با تخلفات موتور سیکلت‌سواران پایتخت راهی را آغاز کرده است که اتفاق‌های خوبی را رقم خواهد زد.نظرات