1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اطلاعیه ثبت نام و فروش خودرو
 4. فردا؛ آغاز ثبت نام دور دوم فروش یکپارچه + لیست خودرو ها

فردا؛ آغاز ثبت نام دور دوم فروش یکپارچه + لیست خودرو ها

2 خرداد 1402
 • 4

سایت سامانه یکپارچه تخصیص خودرو از فردا (3 خرداد) تا روز دهم همین ماه برای ثبت پنج درخواست متقاضیان خرید خودرو فعال خواهد شد.

دور دوم عرضه خودرو از طریق سامانه یکپارچه تخصیص خودرو از 20 اردیبهشت ماه آغاز شد و روز 29 اردیبهشت ماه به پایان رسید. در این بازه زمانی متقاضیان خرید خودرو باید حساب بانکی خود را با مبلغ 100 میلیون تومان به نام سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان وکالتی می‌کردند.

پس از انسداد این مبلغ، اطلاعات متقاضیان از سوی بانک‌های منتخب به سامانه یکپارچه ارسال شد تا فرایند پالایش اطلاعات افراد متقاضی انجام شود. پس از انجام پالایش اطلاعات، از فردا سوم خرداد ماه سایت سامانه به منظور تشکیل پروفایل و انتخاب محصول برای متقاضیان دارای حساب وکالتی فعال می‌شود.

انتخاب خودرو از فردا

در این ارتباط مهدی تقدسی مدیر سامانه یکپارچه تخصیص خودرو گفت: سایت سامانه به آدرس https://esalecar.ir/ از سوم تا ١۰ خرداد ماه برای ثبت پنج درخواست متقاضیان خرید خودرو فعال خواهد شد.

وی افزود: فقط متقاضیان واجد شرایط که اطلاعات آن‌ها از سوی بانک‌ها به سامانه ارسال شود، می‌توانند از 3 تا 10 خرداد برای ثبت نام اولیه به منظور تشکیل فهرست نوبت‌دهی در سامانه اقدام کنند.

تقدسی در مورد سهمیه مادران در این دور نیز تصریح کرد: اکنون شروطی که برای مادران متقاضی شرکت در طرح‌های فروش یکپارچه هستند، شامل مواردی مانند احراز داشتن دو فرزند و بیشتر (مشروط بر اینکه فرزند دوم به بعد آنها از 19 آبان‌ماه 1400 به بعد متولد شده باشد) می‌شود. شروطی مانند داشتن گواهینامه و 18 سال و پلاک انتظامی همان‌طور که در طرح‌هایی که خود خودروسازان با روش قرعه‌کشی اجرا می‌کردند، ملاک نبود و اعمال نمی‌شد، در طرح‌های فروش یکپارچه هم مدنظر نیست و اعمال نمی‌شود؛ ضمن اینکه در مرحله نخست فروش‌های یکپارچه هم مدنظر نبود.

فهرست خودروهای عرضه شده

بر همین اساس، لیست خودروهای عرضه شده در این دور از طرح یکپارچه فروش به شرح ذیل است:

اطلس،کوییک مدل GX، کوییک اتوماتیک، ساینا S اتوماتیک، کوییک R مدل GX، شاهین، شاهین اتوماتیک، ساینا مدل GX، ساینا S ، ساینا مدل GX

آریزو 6 پرو، تیگو 8 پرو، X55 پرو، X22 پرو اتوماتیک، X22 پرو دنده‌ای، آریزو 5 توربو

فردا SX5، فردا T5، سوبا M4

جک S3، جک J4، جک J7

شرایط عمومی متقاضیان

گفتنی است، علاوه بر دارا بودن حساب شخص وکالتی با وجه اعتبار لازم، کلیه شرایط طرف تقاضا، توسط متقاضیان رعایت شده و چنانچه در هر مرحله تا قطعی کردن ثبت نام توسط خودروساز، مشخص شود که متقاضی حائز شرایط ثبت نام نبوده، ثبت نام وی ملغی می‌شود.

بر همین اساس نیز شرایط عمومی تعیین شده مندرج در ماده 4 دستورالعمل تنظیم بازار خودروی سواری توسط شورای رقابت به شرح ذیل است.

1. حداقل سن مجاز متقاضیان خرید خودرو 18 سال

است .2. دارا بودن گواهینامه رانندگی معتبر (دارای تاریخ اعتبار) برای متقاضیان خرید خودرو الزامی است.

3. متقاضیانی که طی 48 ماهه گذشته در شرکت‌های ایران خودرو و سایپا و طی 24 ماهه گذشته از سایر شرکت‌های خودروسازی نسبت به ثبت نام و یا صدور فاکتور (تمامی روش‌های فروش سامانه خودروسازان، بورس کالا و …) اقدام نموده‌اند، امکان ثبت نام و خرید خودرو را ندارند.

4. متقاضیانی که دارای پلاک انتظامی فعال هستند، امکان ثبت نام و خرید خودرو را ندارند.

5. انتقال امتیاز و حقوق ناشی از خرید خودرو به اشخاص (حتی به‌صورت وکالتی) و نیز فروش حواله خودرو به‌صورت وکالتی ممنوع است.

6. امکان صلح خودروی خریداری شده به غیر وجود ندارد.

منبع Car.ir


نظرات

 • Ava Ava (5 خرداد 1402 ساعت 11:47)

  شما اول ماشینای مارو بدید بعد چندماه پدرمون رو در اوردید بعد باز ثبت نام کنید هیچ کس سایپا ثبت نام نکنه پولتکن رو بدین پوست پیاز یه سال نگه دارید بهتره بدین سایپا تا برا یه حلبی چندماه بخواین بدویین و استرس بکشید

 • بیژن بیژن (4 خرداد 1402 ساعت 17:49)

  باسلام
  آیا کسی موفق به ثبت نام شده؟
  از دیروز دارم امتحان میکنم اما سایت جواب نمیده و ثبت نام انجام نمیشه

 • سورنا سورنا (3 خرداد 1402 ساعت 08:27)

  تا چندروز پیش تاریخ فرزند دوم 19ابان 1400بود، یهو شد1401

 • اینجانب اینجانب (2 خرداد 1402 ساعت 20:59)

  سایپا عملا مردم رو مسخره کرده که همش پراید ساخته به اسم کوییک و ساینا و شاهین و فلان...همه شون عملا پراید هستن.
  مدیران خودرو بهتره فقط امیدوارم خودروها رو تحویل بدن. هرچند که همه شون گرون هستن و واقعا نمیارزه اما انتخاب بین اینها اگه باشه قطعا از مدیران خودرو یا فرداخودرو میزنم.