1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. کدام خودرو ها شامل طرح حذف سند رهنی می شوند؟

کدام خودرو ها شامل طرح حذف سند رهنی می شوند؟

10 خرداد 1402
  • 0

مدیر روابط عمومی شورای رقابت با اشاره به مصوبه این شورا در مورد حذف رهن سند خودرو بیان کرد که طبق قانون، رای‌های شورا از زمان ابلاغ موضویت دارند و این مصوبه نیز در این چارچوب قرار دارد.

سپهر دادجوی توکلی با اشاره به مصوبه ۵۷۱ شورای رقابت بیان کرد که این مصوبه، اصلاحیه بند ۷ ماده ۴ دستورالعمل مصوبه ۵۴۳ مورخ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ است و بنابراین تمام طرحهای فروش بر اساس این دستورالعمل اجرا خواهند شد.

وی ادامه داد: اینکه این موضوع شامل طرح‌های گذشته می‌شود یا خیر، باید مبنا را دستورالعمل و محتوای آن قرار داد اما به طور کلی آرای شورا از زمان ابلاغ برای همه لازم اجرا است.

بر اساس این گزارش، موضوع مصوبه ۵۷۱ شورای رقابت اصلاح مصوبه ۵۴۳ این شورا (دستورالعمل ۵۴۳ تنظیم بازار خودروهای سواری) است.

بر این اساس، بند ۷ ماده ۴ دستورالعمل ۵۴۳ شورای رقابت (تنظیم بازار خودروهای سواری) مورخ ۱۱ بهمن سال ۱۴۰۱، مبنی بر "عرضه‌کننده خودرو موظف است روش های بازدارنده برای جلوگیری از انتقال سند حداقل به مدت یکسال از جمله در رهن گرفتن سند خودرو، اتخاذ و اجرا کند"، حذف می‌شود.

طبق توضیح شورا، این تصمیم در نهایت موجب افزایش عرضه ثانویه در بازار و کنترل داد و ستد غیرقانونی این کالا می‌شود. با حذف شرط رهن گرفتن سند خودرو معاملات شفاف خواهد شد و این موضوع به افزایش عرضه کمک می‌کند.نظرات