1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اطلاعیه ثبت نام و فروش خودرو
 4. اعلام زمان تحویل خودرو به منتخبین سامانه یکپارچه

اعلام زمان تحویل خودرو به منتخبین سامانه یکپارچه

10 خرداد 1402
 • 8

امروز (10 خرداد 1402) فرایند انتخاب خودرو در دور دوم فروش یکپارچه به پایان می رسد و لیست متقاضیان واجد شرایط در ثبت‌نام اولیه، براساس برنامه تولید منتشر شده از سوی خودروسازان داخلی، زمان تحویل خودروی مدنظر به متقاضی در سامانه اعلام می‌گردد.

البته  اعلام زمان‌بندی براساس لیست نوبت‌دهی (لیست انتظار هر محصول) در 24 خردادماه 1402 و در سامانه https://www.esalecar.ir انجام می‌گردد.

تبصره 2 ـ قرارگرفتن متقاضی در لیست انتظار براساس زمان‌بندی اعلامی، تعهدی را برای خودروساز به‌منظور تحویل خودرو ایجاد نمی‌نماید و این تعهد صرفاً پس از انجام مرحله سوم و براساس انعقاد قرارداد فروش متقاضی با خودروساز و براساس مفاد قرارداد منعقده شکل می‌گیرد.

تبصره 3 ـ در این مرحله و پس از اعلام نتایج زمان‌بندی متقاضی می‌تواند نسبت به برداشت وجه اعتبار از حساب وکالتی اقدام نماید و در صورت تمایلِ متقاضی واجدشرایط برای تحویل خودرو مطابق با زمان‌بندی اعلامی در این مرحله، می‌تواند نسبت به قطعی نمودن ثبت‌نام براساس فراخوان خودروساز و با تکمیل وجه در حساب خودروساز و براساس قیمت روز، اقدام کند و یا آنکه با اعلام انصراف پس از اعلام نتایج زمان‌بندی، از لیست انتظار خودروی مدنظر خارج گردد.

یکی از پرسش‌های پرتکرار متقاضیان، زمان آزاد شدن مبلغ 100 میلیون تومان مسدودشده در حساب وکالتی است که باید گفت مبلغ یادشده در حساب وکالتی از 24 خرداد آزاد می‌شود. به نوعی در زمان اعلام نتایج اولویت بندی های خودرو در چهارشنبه 24 خردادماه مبالغ مسدود شده مردم در حساب های وکالتی نیز توسط سیستم بانکی آزاد خواهد شد.

مرحله سوم: قطعی‌نمودن ثبت‌نام متقاضیان براساس فراخوان خودروساز

در این مرحله و پس از اعلام زمان‌بندی به متقاضیان و شکل‌گیری لیست انتظار برای هرمحصول، خودروساز موظف است هرگونه فراخوان برای طرح‌های فروش خودرو را منطبق بر زمان‌بندی و نوبت‌دهی انجام‌شده، اعلام نماید، بنابراین خودروسازان به‌مرور زمان و صرفاً برمبنای لیست اولویت‌بندی مذکور برای هرمحصول، نسبت به فراخوان و قطعی نمودن ثبت‌نام و انعقاد قرارداد فروش بر مبنای قیمت روز خودرو، اقدام خواهند نمود.

تبصره 1 ـ قطعی نمودن ثبت‌نام توسط خودروسازان در این طرح براساس لیست نوبت‌دهی‌شده بر مبنای قیمت روز منطبق بر دستورالعمل تنظیم بازار خودروی شورای رقابت می‌باشد.

تبصره 2 ـ در صورتی که در طول فراخوان مشتری در زمان تحویل ویا انجام ثبت‌نام قطعی، مشخص گردد که مشتری شرایط طرف تقاضای مندرج در اطلاعیه را نقض نموده است و یا در این مدت از خودروسازان داخلی دیگر خودرو خریداری نموده است، ثبت‌نام در این طرح کان‌لم‌یکن تلقی می‌گردد.

توجه به این نکته ضروری است که اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده 19 آیین‌نامه اجرایی ماده 14 الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات بر عایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذی‌ربط قرار می‌گیرد.نظرات

 • مرادی مرادی (14 خرداد 1402 ساعت 22:00)

  بد قول ترین خودرو ساز در تحویل خودرو فردا موتور در خودرو T5 میباشد الان 2ماهه هرروز من رو امروز وفردا کرده جواب سربالا میده.

  حمید حمید (15 خرداد 1402 ساعت 14:16)

  سلام بزرگوار به قیمت کارخونه میخای بگیری یا قیمت شورای مصوب

 • معصومه جعفری پور معصومه جعفری پور (12 خرداد 1402 ساعت 23:09)

  من خداشاهدگواهست دوسال گرفتارثبت نام خودرو هستم درطرح اول اسفند۱۴۰۱پولم ۳مااسیربودنوبت ۱۴۰۳به من دادن هیچکس هم جوابگومن نبودوتاریخ ۱۴۰۳ مشخص نکردن چه روزی هست من یک زن هستم بادوفرزندکه فرزنددوم من تاریخ شهریور۱۴۰۰دنیااومدفقط طرح عادی قبول کردن خیلی درحق من مادرظلم شدبخاطرشوهرم فلج هست من خودرو لازم داشتم توکل برخداکه ریشه ظلم وفسادبسوزانه

 • حسینی حسینی (12 خرداد 1402 ساعت 00:27)

  خرید یک پاچه را جذب کنید دوباره دلالان شروع به خریدن کارت ملی می کنند یک نفر با یک کارت ملی یک هفته هست تلویزیونی سوخته توان قسط ندارم چه به خودرو

 • حسینی حسینی (12 خرداد 1402 ساعت 00:19)

  بی زحمت دست سود جویان و دلالان را کوتا کنید آنها دوباره شروع به خرید کارت ملی می کنند هرنفر با یک کارت ملی یک خودرو بگیرد این دلالان پدر ما را در آوردن من که توان قسط را ندارم یک تلویزیون بخرم یک هفته هست که سوخته دیگر توان خرید ندارم

  مهرداد مهرداد (13 خرداد 1402 ساعت 00:01)

  حسینی جان تو که تلویزیون قسطی را نمیتونی ردیف کنی خیلی حرص دلالهای خودرو را نخور وپیگیر اخبار طرحهای فروش خودرو نباش مگراینکه خودت دلالی و میخای به فروشنده های کارت ملی پالس بدی

  Hamid Hamid (13 خرداد 1402 ساعت 12:35)

  ????????

  وحید وحید (14 خرداد 1402 ساعت 19:43)

  راست میگه.پ این از کجا اورده گوشی خریده و میتونه جیمیل بزنه و بیاد نظر بده