1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. دردسر های سوختگیری با کارت شخصی؛ سهمیه فعلی کم است

دردسر های سوختگیری با کارت شخصی؛ سهمیه فعلی کم است

4 تیر 1402
  • 0

رئیس انجمن صنفی جایگاه داران سوخت ضمن تاکید بر مشکلات بوجود آمده در جایگاه ها به علت محدودیت در کارت سوخت آزاد، خواستار افزایش سهمیه آزاد کارت های سوخت شخصی شد.

ابراهیم الباجی اظهار کرد: محدودیت‌هایی که در کارت‌های سوخت آزاد جایگاه‌های سوخت از چند وقت گذشته اعمال شده مشکلاتی را در بحث ترافیکی در جایگاه‌ها به وجود آورده و مدت زمان سوخت‌گیری را بیشتر کرده است.

وی افزود: در حال حاضر هر جایگاه یا هر سکوی سوخت فقط یک کارت سوخت آزاد دارد که با توجه به درخواست‌های زیادی که وجود دارد، سهمیه کارت به اتمام می‌رسد و محدودیتی که به وجود می‌آید برای مردم و جایگاه مشکل‌ساز می‌شود.

رییس انجمن صنفی جایگاه‌داران سوخت گفت: سهمیه ۶۰ لیتری ۱۵۰۰ تومانی و سهمیه آزاد ۱۵۰ لیتری برای خودروها سهمیه محدودی است که برای بسیاری در طول یکماه کم است و از این رو در جایگاه‌ها به دنبال مصرف سوخت آزاد هستند و اعمال محدودیت در کارت سوخت آزاد جایگاه‌ها مشکلاتی در این خصوص به وجود آورده است.

الباجی عنوان کرد: ترافیک و صف‌های طولانی در جایگاه‌ها و همچنین گاهی برخوردهای میان مردم و مشکلات دیگری که در این زمینه برای مردم به وجود آمده از جمله مواردی است که باید در خصوص این اعمال محدودیت کارت‌های سوخت مورد توجه قرار بگیرد و در صورت امکان این موضوع اصلاح شود.

وی ادامه داد: یکی از راهکارهایی که در این زمینه می‌تواند ارائه شود این است که سهمیه آزاد کارت‌های سوخت شخصی افزایش یابد و بیشتر از ۱۵۰ لیتر شود تا حداقل اندکی از این مشکلات مربوط به سوخت گیری آزاد در جایگاه‌ها حل شود.

رییس انجمن صنفی جایگاه‌داران سوخت گفت: همچنین یکی دیگر از راهکارها می‌تواند این باشد که تعداد کارت‌های آزاد سوخت جایگاه‌ها افزایش یابد تا بهتر بتوان به مردم خدمات رسانی کرد.

منبع ایسنا


نظرات