1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. سازمان تعزیرات به دنبال خودروسازان متخلف!

سازمان تعزیرات به دنبال خودروسازان متخلف!

18 تیر 1402
 • 1

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی از نمایندگان دستگاه‌های نظارتی خواست که تخلفات گران‌فروشی و امتناع از عرضه خودرو را تا هفته آینده به این سازمان اعلام کنند. در جلسه بررسی تخلفات شرکت‌های تولیدکننده و واردکننده خودرو، احمد اصانلو بیان کرد که با گذشت دو ماه از تصویب قیمت خودرو‌های مونتاژی در شورای رقابت، هنوز این خودرو‌ها با قیمتی حدود دو برابر مصوبه شورای رقابت در نمایندگی‌های رسمی خودروسازان به فروش می‌رسند. علاوه براین، یک پرونده تخلف همچنان به دست سازمان تعزیرات حکومتی نرسیده است.

وی افزود: متاسفانه در سال گذشته هم فقط یک گزارش تخلف مربوط به خودروسازان از سازمان حمایت دریافت کردیم که با استفاده از اختیارات مصوبه سران قوا، حکم این پرونده صادر شده است.اصانلو اضافه کرد: انتظار داریم گزارش تخلفات گرانفروشی، احتکار و عرضه نکردن شرکت‌های تولیدکننده و واردکننده خودرو به سازمان تعزیرات اعلام شود، اما متولیان نظارت به‌رغم قیمت گذاری شورای رقابت، تاکنون گزارشی دریافت ارسال نکردند و چندین مکاتبه ما با سازمان حمایت بدون پاسخ مانده است.رئیس سازمان تعزیرات حکومتی با بیان اینکه عمل نکردن به وظیفه ذاتی متولیان و آشفته‌بازار خودرو باعث آسیب به سرمایه‌های اجتماعی شده است، افزود: اگر شفافیت در قیمت‌گذاری وجود داشته باشد و مردم آنالیز قیمت خودرو‌ها را بدانند، دست دلالان از صنعت خودرو کوتاه شده و سود نهایی را مردم می‌برند.اصانلو گفت: چنانچه ضابطین قضایی محل یا مکان خاصی را که خودرو انبار (دپو)‌ شده است به ما گزارش دهند، همکاران ما در گشت حضور خواهند یافت و این موضوع را با جدیت رسیدگی می‌کنیم.این جلسه با حضور رئیس سازمان حمایت و نمایندگان وزارت صمت و همچنین فراجا برگزار شد.

منبع Car.ir


نظرات

 • مهرداد کشکولی ایلات مهرداد کشکولی ایلات (18 تیر 1402 ساعت 14:25)

  با سلام و احترام؛
  چند وقت پیش یا بهتر بگویم سوم تیرماه گفتند برای شکایت از خودروسازان بابت دریافت جریمه تآخیر به مراکز 31 گانه وزارت صمت در استان‌ها مراجعه کنید. روز بعدش بنده در مرکز وزرات صمت استان بوشهر از کرمان موتور بابت ندادن جریمه تأخیر شکایت ثبت کردم (مدارکش را دارم) همون روز واحد بررسی کننده شکایت گفت: با استناد به رای 16-10-1399 دیوان عدالت اداری، وزارت صمت نمی‌تواند شکایت دریافت جریمه تأخیر را از خودروساز پیگیری کند!!!!!
  حتما الان هم اگر شکایت به تعزیرات حکومتی ببریم اونها هم خواهند گفت:
  با استناد به فلان رای فلان اداره یا نهاد دولتی و غیره دولتی، نمی‌توانند شکایت را پیگیری کنند !!!
  همه می‌گویند بروید دفاتر خدمات قضایی و اونجا شکایت ثبت کنید.