1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. عرضه خودرو در بورس از تصمیمات شورای رقابت مستثنی می شود؟

عرضه خودرو در بورس از تصمیمات شورای رقابت مستثنی می شود؟

21 تیر 1402
  • 0

یکی از اعضای شورای عالی بورس با تأکید بر ضرورت عرضه خودروهای سواری در بورس کالا، اظهار داشت: اگر شورای رقابت به عرضه خودرو در بورس کالا اعتراض نداشته باشد، احتمال ورود این موضوع به مجلس و مستثنی شدن خودرو از تصمیمات شورای رقابت وجود دارد.

محسن علیزاده با تأکید بر اینکه شورای عالی بورس، پیشنهاد عرضه خودرو در بورس کالا را ارائه داده است، اظهار کرد: شورای عالی بورس به صورت جدی پیگیر عرضه خودرو در بورس کالا است. تمامی اعضای شورا قاطعاً تصمیم گرفته‌اند که نه تنها 50 درصد از خودروهای تولید شده که پیش‌تر توسط وزارت صنعت اعلام شده بود، در بورس کالا عرضه شوند، بلکه همه خودروهای تولید شده در کشور به جز بخشی که تکلیف قانونی برای عرضه در سامانه یکپارچه است، از طریق بورس کالا عرضه شوند.

وی ادامه داد: اما شورای رقابت از زاویه دیگری مخالف این موضوع است که لازم است بررسی جدی‌تری داشته باشیم، حتی اگر لازم شد عرضه خودرو در بورس را از قوانین شورای رقابت در مجلس شورای اسلامی مستثنی خواهیم کرد.

عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس در پاسخ به این سوال که طرح موضوع مذکور در مجلس چقدر جدی است؟ پاسخ داد: شورای عالی بورس با توجه به تفسیری که از قانون ابزارهای مالی دارد سعی می‌کند شورای رقابت را متقاعد کند تا خودرو در بورس عرضه شود، اما اگر شورای رقابت روی تصمیم قبلی خود اصرار کرد موضوع در مجلس دنبال خواهد شد.

بر اساس این گزارش، پس از آن که اطلاعیه عرضه دیگنیتی پرستیژ در خردادماه سال جاری منتشر شد، شورای رقابت عرضه خودرو در بورس را تخلف دانست و اعلام کرد که باید متوقف شود. همچنین معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صنعت، معدن و تجارت در نامه‌ای خطاب به مدیرعامل گروه صنعتی بهمن‌موتور ضمن تاکید بر اینکه عرضه‌ خودرو تنها بایستی از مسیر سامانه یکپارچه فروش خودروها باشد، اعلام کرد که بایستی عرضه 600 دستگاه دیگنیتی پرستیژ در بورس کالا لغو شود. پس از آن بورس کالا آگهی عرضه را حذف و اعلام کرد که عرضه مذکور به تعویق افتاده است.

منبع ایسنا


نظرات