1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اطلاعیه ثبت نام و فروش خودرو
  4. فروش سایپا
  5. اعتراض حواله داران شاهین به تاخیر سایپا

اعتراض حواله داران شاهین به تاخیر سایپا

31 تیر 1402
  • 0

بنا بر برخی اخبار واصله، گروه خودروسازی سایپا که در پاییز سال 1401 اقدام به پیش فروش خودروی شاهین بدون محدودیت و با موعد ارسال دعوتنامه اردیبهشت و خرداد کرده بود و مبلغ 173 میلیون معادل 50 درصد مبلغ خودرو را نیزدریافت کرده بود، تاکنون دعوتنامه ای برای مشتریان خود ارسال نکرده و پاسخ قانع کننده ای نیز به مشتریان نمی دهد.

پس از مشکلاتی که در حوزه عرضه خودرو به صورت قرعه کشی وجود داشت، وزارت صمت طرحی را از اسفند ماه سال گذشته اجرایی کرد که براساس این طرح مقرر شد، به تمام  متقاضیانی که در سامانه یکپارچه عرضه خودروهای داخلی ثبت نام کنند، بدون قرعه کشی و براساس فرآیند نوبت دهی خودرو داده می‌شود. 

این طرح نیز تاکنون دو بار،  یک بار در اسفند سال گذشته و یک بار در اردیبهشت امسال اجرایی شده است و حتی تعدادی از مشتریانی که در مرحله اول این طرح ثبت‌نام کرده بودند، خودروهای خود را تحویل گرفته‌اند.

در نوبت دوم عرضه یکپارچه خودروی شاهین در لیست عرضه این خودروساز قرار داشت که این موضوع حاکی از آن است که این خودروساز ظرفیت تولید و عرضه این خودرو را داشته است.

بنابراین براساس تعهدی که خودروساز با عرضه خودرو از طریق اجرای طرح‌های پیش فروش دارد، باید پاسخگوی این تأخیر باشد و بیش از این مشتریانی که حتی نیمی از وجه خرید خودرو را  به خودروساز پرداخت کرده‌اند در بلاتکلیفی قرار ندهد. نظرات