1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. معاون وزیر صمت: کاهش 45 درصدی قیمت خودرو، نتیجه سیاست جدید وزارتخانه

معاون وزیر صمت: کاهش 45 درصدی قیمت خودرو، نتیجه سیاست جدید وزارتخانه

3 مرداد 1402
  • 1

عبدالله لاهیجانی مدیرکل دفتر صنایع خودروی وزارت صمت دو سیاست‌ افزایش تولید و شفاف‌سازی عرضه از طریق سامانه یکپارچه را موجب کاهش ۳۵ تا ۴۵ درصدی قیمت خودرو در بازار دانست.

طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت عبدالله توکلی‌لاهیجانی با بیان این موضوع اظهار کرد: برنامه افزایش عرضه خودرو و توسعه صنعت خودروی کشور در دستور کار است؛ این روند به سمتی پیش خواهد رفت که بازار خودروی کشور رقابتی شود.

مدیر کل دفتر صنایع خودرو وزارت صمت بر افزایش تولید خودرو در سه ماهه نخست امسال اشاره کرده و گفت: روندی که درباره افزایش تولید از سال گذشته آغاز شده بود، در سه ماهه نخست امسال نیز با شدت بیشتری تداوم یافته است. حدود ۳۲۵ هزار دستگاه خودرو از ابتدای امسال تا پایان خرداد، تولید شده که این تعداد خودرو به‌صورت عبور مستقیم و بدون ناقصی تولید شده‌اند.

وی تصریح کرد: براین اساس شاهد به ثمر نشستن برنامه‌های تحولی دولت سیزدهم در حوزه تولید و تنظیم بازار خودرو هستیم.نظرات

  • صانعی صانعی (3 مرداد 1402 ساعت 11:06)

    به هیچ عنوان کاهش قیمت نداشتیم اگر منظور این مسئول نفهم کاهش قیمت بازاره که در حال حاضر هم قیمت های بازار خیلی بالاست و واقعی نیست اگر منظور قیمت خودروسازها اعم از مونتاژی و داخلیه که از سال 1401 تا الان رشد بین 70 تا 100 درصدی قیمت کارخانه داشتن... واقعا مسئولین دولت ایران کجا زندگی می کنن؟؟؟!!!!