1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. ترخیص 1133 دستگاه چانگان از گمرک تهران

ترخیص 1133 دستگاه چانگان از گمرک تهران

9 مرداد 1402
  • 0

امروز، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با حضور در گمرک غرب تهران، دستور ترخیص یک هزار و صد و سی و سه خودروی وارداتی در این گمرک را صادر کرد.

چانگان CS35 پلاس

این خودروها بیش از 10 روز از تاریخ اظهار ورودشان می‌گذشت که به دلیل عدم تطابق با استانداردهای تولید، در پارکینگ گمرک دپو شده بودند. با صدور دستور توسط رئیس سازمان ملی استاندارد ایران و دریافت تعهدات قانونی از سوی واردکننده برای رفع نواقص، ترخیص این خودروها براساس اظهاریه‌های انطباقی انجام شد.

اسلام‌پناه در روند این بازدید سرزده تأکید کرد: خودروهایی که تأیید نوع و تطابق تولید داشته باشند، در کمتر از 24 ساعت بعد از اظهار ترخیص می‌شوند.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با بیان اینکه مجوز واردات به واردکننده داده شده است، افزود: خودروها پس از ورود و اظهار ترخیص و انتظار قیمت‌گذاری شورای رقابت وارد بازار و شبکه توزیع می‌شوند.

وی اظهارداشت: خودروهای وارداتی باید قابلیت پاس کردن استانداردهای قانونی ابلاغی و مدنظر را داشته باشند.
اگر واردکنندگان از مبدأ تأییدیه و تعهد اصالت همراه با تأیید نوع خودرو را داشته باشند با اخذ تعهد قانونی واردکننده و یا روش‌های جایگزین از جمله برای خودروهای برند ترخیص انجام می‌شود.

اسلام‌پناه اضافه کرد: عدم ترخیص خودرو فقط مربوط به نظامات استاندارد و گمرک نیست و بعضاً سایر عوامل نیز تعلل می‌کنند.نظرات