1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. چرا انتقال سهمیه بنزین به کارت بانکی منتفی شد؟

چرا انتقال سهمیه بنزین به کارت بانکی منتفی شد؟

10 مرداد 1402
  • 0

یک عضو کمیسیون انرژی در مجلس شورای اسلامی به برخی مخالفت‌ها درباره انتقال سهمیه بنزین از کارت‌های سوخت به کارت‌های بانکی اشاره کرد؛ در حالی که مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی به جایگزینی کارت بانکی به جای کارت سوخت، یک فرآیند زمان‌بر اشاره کرد.

مالک شریعتی نیاسر عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلام‌شهر و پردیس در توئیتی نوشت: «دوهفته قبل، در جلسه‌ای با حضور دستگاه‌های مختلف اجرایی و نظارتی، بحث انتقال سهمیه بنزین از کارت‌های سوخت به کارت‌های بانکی مبتنی بر کد ملی و بدون تغییر قیمت مطرح شد و مورد اجماع نسبی قرار گرفت.

مقاومت‌هایی از درون شرکت پخش فرآورده‌های نفتی وجود دارد که عمدتاً ناشی از تعارض منافع است.»

علی‌اکبر نژادعلی مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در همین ارتباط طی گفت‌وگویی تلویزیونی اعلام کرده است: برای جایگزینی کارت‌های بانکی به‌جای کارت سوخت اقداماتی انجام شده است و به نتایج خوبی رسیده‌ایم.

او با بیان اینکه این طرح به‌صورت پایلوت در یکی از جایگاه‌های سوخت اجرایی شد، گفت: برای استفاده از کارت‌های بانکی دو راهکار وجود داشت که هر دو راهکار را در دستور کار قرار دادیم و نظر ما این بود که وقتی این طرح از فاز مطالعاتی خود خارج شد اطلاع‌رسانی ویژه انجام دهیم.

وی با بیان اینکه بررسی آزمایشی باتوجه به اینکه یک کار فنی است به زمان نیاز دارد، گفت: در بحث استفاده از کارت بانکی تاکسی‌های اینترنتی طرح موضوع کردند و فرایند استفاده از کارت در داخل جایگاه‌ها به‌معنای حذف کامل کارت هوشمند سوخت نیست یعنی آنچه با تاکسی‌های اینترنتی برخورد می‌کنیم استفاده از کارت آزاد جایگاه‌ها روی تجهیزات قدیمی است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه استفاده از کارت بانکی مدیا ویژه خود را دارد، گفت: زمان دقیق اجرای طرح را نمی‌توان اعلام کرد تا به نتایج درخشان برسیم، یک کار جدید است که پیاده‌سازی آن زمان‌بر است.

منبع تسنیم


نظرات