1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. ترخیص فوری خودرو های وارداتی با دستور قضایی

ترخیص فوری خودرو های وارداتی با دستور قضایی

11 مرداد 1402
  • 0

جهت جلوگیری از معطلی و احتکار هزار دستگاه خودروی خارجی وارد شده به بنادر استان، رئیس کل دادگستری هرمزگان دستور قضایی صادر نمود.

امروز صبح (۱۰ مردادماه)، مجتبی قهرمانی با استناد به گزارشات دریافتی، درباره واردات حدود هزار دستگاه خودروی هیوندای النترا، توسان، کریتا، اکسنت و سان‌یانگ به کشور و معطلی چندماهه آن‌ها در بنادر استان هرمزگان، با صدور دستور ویژه قضایی، از مدیران کل استاندارد، بنادر و دریانوردی و گمرکات استان خواست تا با پیگیری موضوع، به سرعت جهت تعیین تکلیف و ترخیص این خودروها اقدام نمایند.

وی به دادستان مرکز استان هرمزگان و مدیرکل تعزیرات حکومتی استان نیز مأموریت داد به منظور جلوگیری از احتکار و سوء استفاده‌های احتمالی با ورود به موضوع تأخیر به وجود آمده در ترخیص خودروهای وارداتی، شرکت‌های واردکننده را مکلف کند به نحوی عمل کنند که در حداقل زمان ممکن، فرآیند ترخیص این خودروها انجام شود.

رئیس کل دادگستری هرمزگان همچنین از دادستان مرکز استان هرمزگان و مدیرکل تعزیرات حکومتی استان خواست با اتخاذ تمهیدات لازم بر روند ترخیص این خودروها تا زمان تحویل آن‌ها به مشتریان واقعی نظارت کنند.

قهرمانی با بیان اینکه انبارهای گمرکات نباید به مأمنی برای احتکار کالا تبدیل شوند، تأکید کرد: در صورت اثبات هرگونه تخلف و معطلی بدون دلیل با هدف احتکار و افزایش قیمت کالاهای وارداتی یا کسب منافع غیرقانونی، ضمن تشکیل پرونده قضایی و تعزیراتی برای متخلفان با آن‌ها قاطعانه برخورد خواهد شد. 

وی افزود: سیاست دستگاه قضایی استان تسهیل تجارت و رفع موانع صادرات و واردات است که با حضور میدانی و نظارت مستمر قبل از رسوب کالاها و ایجاد آسیب و با ورود به موقع در کمک به بازرگانان و حمایت از دولت، وظایف غیرمحکمه داری خود را انجام می‌دهیم.نظرات