1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. وزارت صمت مسئول قیمت گذاری خودرو نیست

وزارت صمت مسئول قیمت گذاری خودرو نیست

14 مرداد 1402
  • 1

وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره قیمت خودروهای مونتاژی بیان کرد: ما مسئولیت تعیین قیمت خودروها را نداریم؛ زیرا قیمت‌ گذاری خودروها بر اساس قوانین و مقررات مشخصی انجام می‌شود.

عباس علی‌آبادی وزیر صمت در گفت‌وگو با تلویزیون اظهار داشت: ما داریم تلاش می‌کنیم کیفیت و استانداردها را بهبود ببخشیم و با وضع قواعد و مقررات، تعهدات را عملی کنیم.

علی‌آبادی درباره وعده شورای رقابت برای اصلاح و کاهش قیمت خودروهای مونتاژی هم بیان کرد: شورای رقابت زیر نظر ما نیست. ما عضو داریم اما تحت نظارت ما نیست. آنچه که واقعیت است این است که همه چیز باید به سمت بازار برود. ما داریم به سمت اقتصاد بازار حرکت می‌کنیم.

وی افزود: در اقتصاد بازار وقتی تنوع و تعادل بین عرضه و تقاضا ایجاد شد همه چیز خودش تنظیم می‌شود. ما در یک ناترازی هستیم. این ناترازی سبب شده در بعضی جاها دخالت کنیم. امیدواریم که ناترازی‌ها را به نحوی حل کنیم که دیگر نیازی به دخالت نباشد.

وزیر صمت در پاسخ به سوالی درباره کاهش قیمت خودرو ادامه داد:‌به شرطی که همه به هم کمک کنیم، این می‌تواند اتفاق بیفتد.

منبع ایرنا


نظرات

  • صانعی صانعی (15 مرداد 1402 ساعت 16:12)

    از همان اول مشخص بود که انتخاب علی آبادی بعنوان وزیر صمت از سوی مافیای خودرو بوده..... وزیر جدید اعتقادی به قیمت گذاری دستوری نداره و دائما گفته که قیمت ها باید بازاری باشن و این یعنی آزادی عمل دادن به شرکت های مونتاژی برای غارت مردم با حمایت وزیر جدید صمت که دستش در کاسه خودروسازهاست.