1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. عدم تحویل خودرو های وارداتی پس از گذشت 5 ماه

عدم تحویل خودرو های وارداتی پس از گذشت 5 ماه

14 مرداد 1402
  • 1

پس از گذشت 5 ماه از ثبت نام خودرو های وارداتی در سامانه و بلوکه کردن 500 میلیون تومان، هنوز هیچ  خبری از تحویل این خودرو ها به مشتریان نیست.

5 ماه از آغاز طرح فروش خودرو‌های وارداتی گذشته، طرحی اسفند 1401 آغاز شد؛ به گفته آقای امید قالیباف سخنگوی سابق وزارت صمت این طرح بزرگ‌ترین طرح فروش خودرو در کشور است.

آنطور که ضیغمی مجری طرح واردات خودرو وزارت صمت گفته بود متقاضیان برای شرکت در این طرح باید 500 میلیون تومان مسدود کنند و قرار بود این خودرو‌ها سه ماهه تحویل مشتریان شود، اما حالا بعد از گذشت پنج ماه از زمان ثبت نام، خبری از تحویل این خودرو‌ها نیست.

موضوع را از مدیر سامانه یکپارچه فروش خودرو پیگیری کردیم؛ آقای مهدی تقدسی می‌گوید: در این طرح 33 هزار نفر ثبت نام کردند، تاکنون هزار و 108 متقاضی خودروی مطلع شده‌اند که خودرویشان چانگان است و شرکت سایپا باید پیامک واریز وجه برایشان ارسال می‌کرد، اما برای بقیه که 31 هزار و 892 نفر هستند پیامکی واریز نشده و در سامانه مشخص نشده چه خودرویی ثبت نام کرده اند.

این در حالیست که آقای اسلام پناه رئیس سازمان ملی استاندارد در بازدید از گمرک غرب تهران اعلام کرد: بررسی ملاحظات استانداردی مربوط به خودرو‌های وارداتی در گمرکات، ظرف 24 ساعت انجام می‌شود.

وی افزود: خودرو‌های وارداتی انبار شده در گمرک، مشکلی از نظر ملاحظات استاندارد ندارند و استاندارد این خودرو‌ها از مبدا مورد تایید قرار گرفته است.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران اضافه کرد: اغلب خودرو‌های انبار شده به دلیل کم کاری واردکنندگان و دریافت نکردن گواهی تطبیق از سوی واردکننده در گمرک باقی مانده است.

رفع موانع قانونی و اجرایی واردات خودرو برای شکستن انحصار جزو 8 فرمان رئیس جمهور بود که سال 1400 در بازدید از خودروسازان صادر کرد.نظرات

  • علی علی (14 مرداد 1402 ساعت 19:35)

    دوزار بده آش به همین خیال باش!