1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. تاکید رئیس جمهور بر لزوم اصلاح قانون شورای رقابت

تاکید رئیس جمهور بر لزوم اصلاح قانون شورای رقابت

17 مرداد 1402
  • 1

رئیس جمهور اعلام کرد که قانون شورای رقابت باید اصلاح شود. او بیان کرد که در حال حاضر شورای رقابت به عنوان یک نهاد مستقل عمل می‌کند، اما تصمیمات آن باید با سیاست‌های عمومی و کلان کشور همخوانی داشته باشند.

ئیس جمهور که به مناسبت روز خبرنگار از خبرگزاری صدا و سیما بازدید می کرد در پاسخ به پرسش خبرنگار تحریریه صنعت مبنی بر افزایش قیمت خودروهای مونتاژی از سوی شورای رقابت و دستور 20 روز پیش جنابعالی، به وزرای اقتصاد و صمت برای اصلاح این قیمت‌ها گفت: این موضوع نیاز به آسیب شناسی دارد.

رئیسی تاکید کرد:در قانون شورای رقابت، حتی نمایندگانی که از بخشهای مختلف  تعیین می شوند نظرشان مستقل است و هیچ کس هم نمی تواند به آنها بگوید چرا این نظر را دارید؟ و هیچ کس هم نمی تواند آنها را تا پایان دوره شان برکنار کند.

وی اضافه کرد: شورای رقابت از این نظر استقلال دارد و این بسیار خوب است  که در  رای و نظر مستقل هستند اما به لحاظ مدیریتی با یک اشکالی مواجه است . اعضای شورا میتوانند بگویند ما خودمان تشخیص می دهیم حتما هم تشخیصشان نادرست نیست، در عالم خودشان تشخیصی می دهند ولی آیا تصمیمشان با سیاست های کلان و کلی منطبق است ؟ که این خودش قابل بحث است و آن یعنی یک اشکال.

رئیس جمهور گفت: این موضوع قبل از آنکه اشکال رفتاری باشد، یک اشکال ساختاری است که در جایی ربطی به اشخاص هم ندارد، قانون مشکل دارد که باید با نظر خود اعضای شورای رقابت اصلاحی در آن صورت بگیرد.نظرات

  • ماشین باز خوزستان ماشین باز خوزستان (17 مرداد 1402 ساعت 15:57)

    مافیای خودرو اجازه کاهش قیمت ماشین را نمیدهد و رئیس جمهور هم فقط وقت تلف میکنه..... وقتی وزیر صمت با لابی خودروسازها انتخاب میشه و در کمال پررویی اعلام میکنه که قیمت ها نباید دستوری باشند و قیمت در بازار تعیین میشود کاملا مشخص است که خودروسازها و وزیر صمت با هم هماهنگ هستند. در واقع بخشنامه های شورا برای قیمت خودرو سرکاریه و وزیر جدید صمت با همکاری شورای رفاقت برای تامین منافع خودروسازها و چپاول پول مردم انتخاب شده. شورای رفاقت به هیچ عنوان طرف مردم نیست...