1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. کسب و کار
 4. راهکارهای اساسی پیشگیری از سرقت خودرو

راهکارهای اساسی پیشگیری از سرقت خودرو

21 مرداد 1402
 • 0

‌امروزه در کلانشهرها ترس از سرقت خودرو به نگرانی‌ای روزمره تبدیل شده است. در این مطلب به معرفی راهکارهایی برای مقابله با سرقت خودرو میپردازیم.

ر‌وش‌های جلوگیری از به سرقت رفتن خودرو موضوعی است که امروزه همه‌ ما نیازمند دانستن نکات ایمنی مربوط به آن هستیم. با افزایش قیمت خودروها، سارقان بیشتر از همیشه به سرقت این وسایل تمایل دارند. در این میان، نگرانی افرادی که دارای خودروهای لوکس هستند، روزبهروز درحال افزایش است. از طرفی سارقان وسایل نقلیه معتقدند که جدای از خارجی یا داخلی بودن برند خودرو، باز کردن درب آنان بسیار ساده است و هیچ‌گونه سدی میان راهشان نیست! ما قصد داریم تا در این مقاله روش‌های جلوگیری از سرقت خودرو را بررسی کنیم و بدانیم که ردیاب خودرو چگونه می‌تواند آمار دزدی خودروها را به حداقل برساند.

سرقت خودرو

همواره یکی از نگرانی‌های افراد پس از خرید خودرو، دزدیده شدن آن بوده است. در شرایطی که شما دارای یک خودرو لوکس با قیمتی بالا باشید، نگرانی شما درباره امنیت خودرو چندبرابر خواهد شد. چندین روش که می‌تواند امنیت خودروی شما را تامین کند عبارت‌اند از:

 • پارک کردن ماشین در مکانی نزدیک به منزل؛

 • قرار دادن خودرو در نزدیکی دوربین‌های مدار بسته؛

 • استفاده از ردیاب ماشین؛

 • چک کردن درب‌های خودرو؛

 • پارک کردن وسیله نقلیه ترجیحاً در مکان دارای نور و روشنایی.

در این میان، استفاده از جی پی اس ضدسرقت می‌تواند اصلی‌ترین راه‌حل برای جلوگیری از‌ دزدیده شدن خودرو باشد. توجه داشته باشید که لازم است تا شما ردیاب خودرو را از یک مجموعه معتبر و قابل اعتماد خریداری کنید.

پارک کردن ماشین در مکانی نزدیک به منزل

هنگامی‌که شما دارای پارکینگ نباشید، ناچار به پارک کردن خودرو در کوچه و خیابان خواهید بود. در این شرایط باید ماشین خود را در مکانی نزدیک به منزلتان بگذارید. این کار سبب خواهد شد تا شما به راحتی به ماشین خود دسترسی داشته باشید و هر زمان که حس کردید، خودرویتان در خطر است، اقدامات لازم را انجام دهید.

قرار دادن خودرو در نزدیکی دوربین‌های مدار بسته

د‌وربین‌های مدار بسته امروز توانسته‌اند آمار سرقت خودروها را تا حد بالایی کاهش دهند. این تجهیزات امنیتی در اغلب ساختمان‌ها نصب شده‌اند و می‌توانند سارقان منازل‌ و خودروها را شناسایی کنند. لازم است تا شما ماشین خود را در مکانی قرار دهید که در کادر دوربین‌های مدار بسته قرار داشته باشد. در این شرایط چنانچه از ردیاب خودرو نیز استفاده کرده باشید، امنیت وسیله نقلیه شما تا حدی تضمین خواهد شد. هرچند که این شرایط صرفاً، بعد از دزدیده شدن ماشین، احتمال شناسایی شدن سارق را بالا می‌برد و نمی‌تواند به طور مستقیم از دزدیده شدن ماشین شما جلوگیری کند.

استفا‌ه از ردیاب ماشین

هزینه‌ای که برای دستگاه ردیاب خودرو تعیین شده است باتوجه به اهمیت جلوگیری از به سرقت رفتن خودرو، کاملاً قابل توجیه خواهد بود. سارقان اغلب خودرو را دزدیده و به محلی امن منتقل می‌کنند؛ در شرایطی نیز قطعات آن را جدا کرده و به فروش می‌گذارند. برخی از آنان نیز خودرو را با قیمتی بسیار کمتر از ارزش واقعی به دلالان می‌فروشند. حتی برخی از سارقان خودرو با هدف اجرای جرم‌های دیگر، از وسیله نقلیه دزدیده شده استفاده کرده و پس از انجام عملیات مجرمانه‌ خود، آن را در محلی دیگر رها می‌کنند. با نصب جی پی اس ضدسرقت، احتمال وقوع این اتفاقات به حداقل خواهد رسید. شما با خرید این تجهیز امنیت خودروی خود را، با قیمتی مقرون به صرفه، تضمین می‌کنید.

2.jpg

چک کردن درب‌های خودرو

گاهی أوقات ممکن است که شما در هنگام پارک کردن ماشین ‌و پیاده‌شدن از آن، قفل‌کردن درب‌ها را فراموش کنید. در این حالت درواقع خودتان کار را برای سارقان خودرو راحت‌تر‌ کرده‌اید. چک کردن درب‌های خودرو همواره باید مورد توجه قرار گیرد. اگرچه در برخی از شرایط نیز زمانی که شما درب‌ها را قفل می‌کنید، لازم است تا دو مرتبه درب‌های سمت راننده را چک کنید تا مطمئن شوید که ریموت به درستی کارایی داشته و توانسته درب‌‌ها را به طور کامل قفل کند.

وسیله نقلیه خود را ترجیحاً در مکانی روشن پارک کنید

زمانی‌که وسیله نقلیه شما در مکانی پارک شود که به اندازه کافی نور و روشنایی در آن مکان وجود دارد، دیگر نیازی به نگرانی نیست؛ این بدان معنا نیست که امنیت خودرو کاملاً تضمین شده است؛ درواقع این کار صرفاً سبب خواهد شد تا احتمال دزدیده شدن خودرو به حداقل برسد. به بیان دیگر، سارقان وسایل نقلیه ترجیح می‌دهند تا خودروهایی که در مکانی دور از روشنایی و تردد عابرین هستند را بدزدند؛ از همین رو، احتمال به سرقت رفتن ماشین شما در نزدیکی یک فروشگاه پر تردد کمتر خواهد بود.

فواید استفاده از ردیاب دزدگیر

اغلب افراد گمان می‌کنند که ردیاب خودرو صرفاً مختص خودروهای مدل بالا بوده و نمی‌توان آن را برای ماشین‌های میان‌‌‌رده بهره برد. واقعیت آن است که بهره‌گیری از ردیاب خودرو، برای تمامی وسایل نقلیه ضروری خواهد بود و لازم نیست تا شما حتماً یک خودروی به روز و مدل بالا داشته باشید؛ چراکه قادر خواهید بود تا این دسته از ردیاب‌ها را روی خودروهایی با مدل‌های گوناگون نصب کنید. چند نمونه از برترین مزایای بهره‌گیری از ردیاب دزدگیر عبارت‌اند از:

 • تعیین موقعیت مکانی وسیله نقلیه دزدیده شده به صورت لحظه‌ای؛

 • دارای قابلیت مسیریابی موثر جهت یافتن وسیله نقلیه؛

 • تضمین امنیت خودرو؛

 • دارای قابلیت هشدار ضربه و باز شدن درب؛

 • دارای قابلیت خاموش کردن خودرو از راه دور؛

 • هشدار روشن شدن ماشین

3.jpg

خرید و قیمت ردیاب خودرو از ایران جی پی اس

از آنجایی که این روزها آمار جرائم مرتبط به دزدی خودرو افزایش چشمگیری داشته است، خرید و بهره‌مندی از ردیاب وسایل نقلیه می‌تواند یک راه حل عقلانی و مقرون به صرفه باشد.

شما می‌توانید نمونه‌هایی از این محصولات مانند ردیاب خودرو مدل ir-203 که ویژگی‌هایی از جمله ردیابی پیامکی و آنلاین، ثبت مسیر و توقف آنلاین، هشدار روشن شدن موتور، هشدار باز شدن درب خودرو، هشدار ضربه، هشدار قطع شدن باتری، امکان خاموش کردن ماشین از راه دور با قطع برق، امکان شنیدن صدای داخل کابین، دارای دکمه SOS (کمک اضطراری) برای تماس با شماره‌های اضطراری ذخیره شده در ردیاب و بسیاری از ویژگی‌های دیگر دارد را جهت تضمین امنیت خودروی خود، از وب‌سایت ایران جی پی اس به آدرس irangps.co تهیه کنید. در صورتی که قصد دارید این محصول را سفارش دهید، می‌توانید به وب‌سایت رسمی این مجموعه مراجعه کنید. مشاورین ایران جی پی اس شما را در پروسه انتخاب ‌و خرید ردیاب خودرو راهنمایی می‌کنند.نظرات