1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروهای آتی بازار
  4. 5 محصول کیا استاندارد گرفتند!

5 محصول کیا استاندارد گرفتند!

22 مرداد 1402
  • 0

مدت ها بود که محصولات وارداتی به علت پاس نکردن ملزومات اداره استاندارد مجوز ترخیص از گمرک را نداشتند. در واقع، سازمان استاندارد با بهانه های متفاوت و عجیب برای مدتی طولانی روند واردات خودرو به ایران را به تعویق انداخته بود. اما از مدتی پیش با ورود مهدی اسلام پناه به پرونده خودرو های وارداتی، برخی از این محصولات توانستند استاندارد ایران را کسب کنند تا از گمرک ترخیص شوند.

کوشا خودرو یکی از شرکت هایی بود که محصولات وارداتی آن مدت ها در گیر و دار اداره استاندارد بودند. در واقع، به نظر می رسد که اداره استاندارد تشخیص داده بود که محصولات کمپانی کیا کره جنوبی که در سراسر دنیا پرفروش اند، کیفیت لازم را برای ورود به بازار بزرگ ایران که در آن محصولاتی نظیر دنا، پژو 207 و جک S5 پیشتازی می کنند را ندارند!

با این حال، پس از گیر و دار های فراوان بالاخره اداره استاندارد پگاس و سراتو را استاندارد تشخیص داد و پس از مدتی کوتاه، لطف خود را شامل حال K5، سوننت و سلتوس نیز کرد. با این حساب، تاکنون 5 محصول کیا در مناسب برای عرضه در بازار ایران تشخیص داده شده اند.

امیدواریم این روند ادامه دار بوده و سایر محصولات وارداتی نیز به سرعت موفق به کسب مجوز های لازم بشوند تا بازار خودروی ایران پس از مدت ها انتظار، خون تازه ای در رگ های خود احساس کند.

منبع Car.ir


نظرات