1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. فرمان وزارت صمت در خصوص واردات خودرو های کارکرده

فرمان وزارت صمت در خصوص واردات خودرو های کارکرده

22 مرداد 1402
  • 2

با دستور وزارت صنعت، معدن و تجارت، شرکت ها و سازمان های متقاضی واردات خودرو های کارکرده باید تا حداکثر 24 مرداد ماه، نوع، مدل (سال تولید) و زمان واردات خودروی مد نظر خود را اعلام کنند.

چندی پیش مجلس شورای اسلامی با واردات خودرو‌های کارکرده موافقت کرد. بر همین اساس نیز انجمن صنفی شرکت‌های خدمات پس از فروش خودرو در نامه‌ای به شرکت‌های متقاضی اعلام کرد که طبق دستور وزارت صمت شرکت‌های متقاضی واردات خودرو‌های کارکرده نوع و زمان واردات خودروی مدنظر خود را حداکثر تا ۲۴ مرداد ماه اعلام کنند.

در این نامه آمده است: در پی برگزاری جلسه انجمن در ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ با کارشناسان دفتر اداره کل صنایع خودرو وزارت صمت در خصوص ابلاغ مجوز واردات خودرو‌های کارکرده به منظور انجام تمهیدات لازم، خواهشمند است چنانچه آن شرکت یا شرکت مادر مربوطه قصد واردات خودرو‌های کارکرده را دارد دستور فرمایند زمان واردات، نوع و تیپ، برند (نشان)، مدل، حجم موتور، سقف تعدادی و ارزشی خودرو‌های مورد نظر را حداکثر تا پایان وقت اداری روز سه شنبه مورخ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ به انجمن اعلام نمایند.

p07tzjzsks26zi0e3ypy.jpgنظرات

  • امید امید (24 مرداد 1402 ساعت 07:43)

    خیلی اقتصاد ما جالب شده.وسایل پیش پا افتاده خانگی که از کره و ژاپن و.. می آمد دیگه بابت تحریم ها نمی آید و از اجناس بنجل چینی و ایرانی مردم باید استفاده کنند بعد میان میگن خودرو میخوایم وارد کنیم و مردم رو امیدوار میکنن.آخه کدامین عقل سالمی میتواند باور کند که مملکتی که به نان شب محتاج شده مدیران مملکتش براش خودرو بروز دنیا روبیارن؟!آن هم بدون پشتوانه. متاسفم که به اینجا رسیدیم

  • علی علی (22 مرداد 1402 ساعت 19:40)

    به‌خاطر لیاقت مسوولان، مردم باید خودروی دست دوم سوار شوند!