1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. مشارکت مپنا و شهرداری برای برقی شدن حمل و نقل تهران

مشارکت مپنا و شهرداری برای برقی شدن حمل و نقل تهران

23 مرداد 1402
  • 1

مدیرعامل شرکت گروه مپنا اظهار کرد که در بخش‌های مختلف از جمله خودروها، موتورسیکلت‌ها، اتوبوس‌ها و زیرساخت‌های شارژ و نرم‌افزاری، به برقی‌سازی حمل‌ونقل توجه می‌کنند. علاوه بر همکاری با شرکت‌های خودروساز، همکاری جدی با مجموعه شهرداری تهران را در این زمینه آغاز کرده‌اند. تاکنون، دو قرارداد در زمینه برقی‌سازی حمل‌ونقل با مجموعه شهرداری تهران منعقد شده و دو قرارداد دیگر در حال مذاکره است.

محمد اولیاء امروز در نشستی خبری با بیان اینکه وزیر صنعت و شهردار تهران تصمیم به برقی‌کردن خودروهای تهران گرفته‌اند و ما قراردادی برای تأمین 500 دستگاه اتوبوس برقی به ارزش 7000 میلیارد تومان منعقد کرده‌ایم، گفت: برای ایجاد زیرساخت‌های برقی شهر تهران اولین فاز آغاز شده و در 6 یا 7 نقطه شهر، ایستگاه‌های شارژ خودرو و موتورسیکلت برقی احداث می‌شود.

وی با بیان اینکه در زمینه احداث 5000 دستگاه شارژر و 120 هزار موتورسیکلت برقی همکاری داریم و  مذاکراتی در زمینه تاکسی برقی در تهران آغاز شده است، اظهار کرد: شرکت مشترکی بین مپنا و شهرداری تهران با نام شرکت زیرساخت شارژ تأسیس می‌شود که مسئولیت نگهداری و بهره‌برداری از ایستگاه‌های شارژ را برعهده خواهد داشت.

واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان تا پایان هفته راه‌اندازی می‌شود

وی با بیان اینکه واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان تا پایان هفته راه‌اندازی می‌شود و در زمینه سوخت پشتیبان در نیروگاه قشم به نتیجه رسیده‌ایم، گفت: واحد موبایل تولید برق یک طراحی منحصر به‌فرد است که ویژگی آن، نصب و بهره‌برداری سریع است، یکی از این واحدها هفته اول مرداد از کارخانه خارج شده و هفته آینده در محل نیروگاه پرند، به بهره برداری می‌رسد.

او با بیان اینکه واحد نیروگاه المهدی و واحدهای بادی جدید در دست راه‌اندازی است، اظهار کرد: یکی ازمشکلات و مسائل مهم، بحث نقدینگی در اجرای پروژه‌ها،   مطالبات انباشته و تأمین مالی است که اگر در زمینه تأمین نقدینگی و پرداختمطالبات اقدام شود، بهتر می‌توانیم برای راه‌اندازی واحدها برای تابستان 1403، نقش‌آفرینی کنیم.

وی با بیان اینکه مپنا از مزیت خود در زمینه تکنولوژی ساخت توربین استفاده کرده و به تعمیر متورهای هواپیماورود کرده است و در  این زمینه موفق به اخذ گواهی‌های مربوطه که استانداردهای سخت‌گیرانه‌ای دارند شده است، گفت: هم‌اکنون اینظرفیت در مجموعه گروه  وجود دارد که تعمیرات موتور هواپیما را به صورت جزئی و کامل به انجام برسانیم.

منبع ایسنا


نظرات

  • علی علی (23 مرداد 1402 ساعت 16:40)

    کشور به‌خاطر بی‌برقی تعطیل شد شما می‌گی خودروی برقی!