1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. دلیل حذف دریچه های کاپوت 207 چیست؟

دلیل حذف دریچه های کاپوت 207 چیست؟

4 شهریور 1402
  • 0

در روز های گذشته انتشار تصاویری از یک پژو 207 در خط تولید ایران خودرو بسیار خبرساز شد. در واقع، نکته عجیب در مورد این پژو 207 حذف شدن هواکش های روی کاپوت این خودرو بود که واکنش کاربران در فضای مجازی را به دنبال داشت.

با این حال گروه صنعتی ایران خودرو ضمن واکنش نشان دادن به این موضوع، دلیل حذف هواکش های روی کاپوت را استاندارد های 85 جدیدی اعلام کرد که خودروسازان به تازگی ناچار به رعایت کردن آن هستند. در واقع، برای افزایش ایمنی عابر پیاده و جلوگیری از برخورد عابر به اجسام سخت در هنگام تصادف، ایران خودرو اقدام به حذف این هواکش های روی کاپوت کرده است.

بیانیه ایکوپرس در واکنش به این خبر به شرح زیر است:

در پی انتشار تصویر محصول ۲۰۷ تولیدشده مطابق با استانداردهای ۸۵گانه در شبکه‌های اجتماعی، ایران‌خودرو درخصوص علت جابه‌جایی هواکش روی درِ موتور این خودرو توضیح داد. ایران‌خودرو اعلام کرده، جابه‌جایی هواکش از روی درِ موتور محصول پژو ۲۰۷ بر اساس الزامات استاندارد ۸۵گانه، به منظور اجرای استاندارد حفاظت از عابر پیاده و حذف اجسام سخت و برآمده روی در موتور انجام شده است.

براساس این گزارش، در محصولات خانواده ۲۰۷، با اعمال استاندارد حفاظت از عابر پیاده، محل عبور هوا مانند محصول رانا به صورت شبکه‌ای روی حصیری زیر شیشه جلو در نظر گرفته شده است. این گزارش می‌افزاید، هواکش روی درِ موتور یکی از مشخصات ویژه پژو ۲۰۷ محسوب می‌شود که مورد‌علاقه مشتریان جوان این خودرو است، اما براساس استاندارد حفاظت از عابر پیاده، حذف زائده‌های روی سطح درِ موتور الزامی است، زیرا فرض بر این است که در برخورد سپر جلو با پای عابر پیاده، عابر باید روی سطح در موتور پرتاب شود و هر گونه زائده و برجستگی روی درِ موتور باعث‌ صدمه به ناحیه سر می‌شود و به همین دلیل دریچه روی درِ موتور ۲۰۷ جابه‌جا شده است.گفتنی است، پژو ۲۰۷ با استانداردهای ۸۵گانه، هنوز تجاری‌سازی و وارد بازار نشده است.

منبع Car.ir


نظرات