1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. کسب و کار
  4. 6 علت اصلی ترک خوردن شیشه ماشین

6 علت اصلی ترک خوردن شیشه ماشین

22 شهریور 1402
  • 0

چکیده : 6 علت اصلی که باعث شکستن شیشه خودرو می شود چیست؟ و راه حل جلوگیری از آن

شیشه های ماشین دیر به دیر می شکند و ممکن است برای برخی افراد تا به حال رخ نداده باشد. اما ما می خواهیم در این مقاله 6 علت اصلی ترک خوردن شیشه ماشین را بررسی کنیم تا از خطرات احتمالی شکست شیشه بتوانید جلوگیری کنید.چون موقعی که شیشه ترک بخورد باید سریعا یا ترمیم شود یا تعویض وگرنه احتمال خطر جانی برای سرنشینان دارد.

از آن جایی که تعویض و ترمیم شیشه اتومبیل یک کار کاملا تخصصی است. و نصاب شیشه اتومبیل باید کاملا حرفه ای باشد و کاربلد.اگر نصاب نتواند به خوبی شیشه را آب بندی کند. گرد و غبار و آب وارد کابین می شود.

قیمت شیشه جلو تیگو 7

قیمت شیشه جلو تیگو 7 سنسور دار و بدون سنسور با هم تفاوت دارند. همچنین شیشه جلو تیگو 7 و تیگو 7 پرو نیز متفاوت از یکدیگر هستند. که علت شکست شیشه جلو تیگو 7 می تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد که در ادامه به طور کامل به آن پرداختیم.شیشه جلو تیگو 7 در شیشه اتومبیل عبدالهی موجود است.

456.jpg

قیمت شیشه جلو تیگو 5

شیشه جلو تیگو 5 از نوع شیشه ایمن است و برای ایمنی بیشتر سرنشینان از این نوع شیشه برای صنعت خودروسازی استفاده می شود.شیشه جلو تیگو 5 از نوع لمینت که از 3 لایه تشکیل می شود و لایه ی مکیانی آن پلیمری است. قیمت شیشه جلو تیگو 5 در برند های مختلف مانند آسیا امید و ونوس متفاوت است. برای استعلام قیمت می توانید به عبدالهی گلس مراجعه کنید.

شیشه جلو تیگو 5 این قابلیت را دارد که در فصل ها سرد برف و سرما را از روی شیشه ذوب نمایند.

789.jpg

چرا شیشه می شکند؟

شکستن شیشه به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به آن می پردازیم:

1.تصادفات رانندگی

شیشه ماشین ممکن است به دلیل ضربه قوی مانند تصادف ، و برخورد با اشیا سفت و سخت باعث میشه که شیشه خودرو شما ترک خورد.در صورت برخورد با سرعت بالا به یک اشیا یا دیوار و یا حتی ماشین دیگری در جاده ممکن است سبب شکست شیشه خودرو شود.

2.تغییرات دما

از قدیم تا کنون گرم و سرد شدن سبب شکست شیشه شده است. برای اینکه بهتر این موضوع را درک کنید می توانید یک لیوان را داخل یخچال قرار دهید و بعد از مدتی آن را برداری و داخل آن چای بریزید به احتمال 99 درصد این شیشه ترک می خورد. در مورد شیشه خودرو نیز به همین صورت است.اگر شیشه خودرو با تغییرات دما چشم گیری مواجه شود ممکن است ترک بخورد.

3.ضربه های خارجی

مثلا ممکن است شما ماشینتان را زیر یک ساختمان نیمه کاره پارک کنید و از آن سنگ آجر و .. بیفتد روی شیشه و باعث شکستن شیشه خودرو شما شود. و یا حتی ممکن است در حین رانندگی باشید و یک سنگ ریزه زیر لاستیک خودرو رود و به شیشه پرتاب شود. که در نهایت موجب ترک می شود. گاهی اوقات ترک به اندازه یک عدس است که قابل ترمیم است . اما گاهی اوقات به اندازه ی 16 سانتی متر به بالا است که نیاز به تعویض دارد.

4.عیوب ساختاری

در برخی موارد شیشه خودرو ممکن است از ابتدا در ساختار شیشه مشکلتی باشد که به چشم هم دیده نمی شود و می تواند باعث شود که شیشه مقاومتش در برابر کوچکترین ضربه پایین آید.و درنهایت منجر به شکست شود.

5.فشار هوا درون خودرو

اگر فشار هوای درون خودرو کنترل شده و استاندارد نباشد نیز منجر به شکست شیشه می شود. فشار هوای درون خودرو بستگی به درب خودرو دارد. که فشار درست استاندارد از درب ها خارج شود.

6.خراش ها و صدمات قبلی

شاید دیده باشید که برخی شیشه ها موج دارد و یا دارای خط و خش بی اندازه است. این شیشه های مشکل دار است. که موج شیشه شاید از دید شما مهم نباشد اما رفته رفته بعد از مدتی باعث ایجاد ترک های پی در پی می شود. که این ترک ها در نهایت منجر به شکست می شود.

هزینه تعویض شیشه ماشین چقدر است؟

البته بستگی به نوع کار و نوع خودرو این قیمت متغیر است. اما معمولا در نصب شیشه اتومبیل قیمت خود شیشه بیشتر است و هزینه نصب بین 300 الی 350 هزار تومان بوده است. در شیشه اتومبیل عبدالهی زمانی که شما تماس میگیرید هزینه ای که به شما اعلام میشود معمولا هزینه شیشه با اجرت نصب است. و اگر شما شیشه تنها را بخواهید اجرت نصب از آن کسر می شود و قیمت خود شیشه به شما اعلام می گردد.

تعویض برف پاک کن و آسیب آن به شیشه خودرو

برف پاک کن خراب می تواند به شیشه آسیب برساند و همچنین موقع نصب برف پاک کن جدید اگر صاب ماهر نباشد ممکن است به شیشه فشاری وارد کند که آن لحظه متوجه نشوید و در روزهای آینده آسیب آن روز کم کم نمایان می شود.

عوامل موثر در ساخت شیشه جلو خودرو

همانطور که گفتیم شیشه جلو خودرو از نوع لمینت است که دارای ویژگی هایی است مانند:

  1. شیشه دو جداره: شیشه جلو را دوجداره می سازند برای ایمنی بیشتر راننده و سرنشین جلو
  2. مقاومت در برابر ضربه : شیشه جلو قابلیت تحمل بالایی در برابر ضربه دارد و در صورت تصادف قدرت ضربه را به خود جذب می کند و به صورت یکپارچه به هم می چسبد. و شیشه به اطراف پرت نمی شود.
  3. تغذیه حرارتی
  4. جلوگیری از اشعه ماورا بنفش :برخی از شیشه های جلو مجهز به اشعه uvهستند که باعث می شود از مشکلاتی نظیر پیری زودرس پوستی و مشکلات چشمی جلوگیری شود.
  5. قطر و طراحی : قطر شیشه جلو باید استاندارد باشد و به فضای داخلی هر خودرو از لحاظ زیبایی ظاهری بخورد.
با مطالعه مطالب بالا فهمیدیم که برای جلوگیری از شکست شیشه خودرو چکار کنیم، اما در صورتی که به هر دلیلی شیشه خودرو شما ترک خودرو باید بدانید که به کجا مراجعه کنید: بهترین شیشه اتومبیل در تهران شیشه اتومبیل عبدالهی واقع در خیابان دردشت بالاتر از چهار راه نارمک پلاک ۴۲۱ است.


نظرات