1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. کسب و کار
  4. راهنمای مفید برای خرید بلیط ارزان هواپیما

راهنمای مفید برای خرید بلیط ارزان هواپیما

28 شهریور 1402
  • 0

اگر شما هم قصد مسافرت با استفاده از هواپیما را دارید ولی بودجه اولیه شما آن چنان زیاد نیست، می توانید با استفاده از برخی راهکار ها، هزینه های سفر خود را تا حد زیادی کاهش دهید. یکی از این راه ها، خرید بلیط هواپیما است که رزرو آن در مواقع خاص می تواند به نفع شما تمام شود؛ اما ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که چگونه می توانیم برای سفر خود یک بلیط پرواز ارزان قیمت تهیه کنیم؟ امروز در این نوشته قصد داریم تا به بررسی موضوع تهیه بلیط اقتصادی هواپیما بپردازیم و مطالب مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم؛ پس اگر قصد خرید بلیط پرواز ارزان قیمت را دارید، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

چگونه بلیطی ارزان برای هواپیما بیابیم؟

هنگامی که قصد تهیه بلیط پرواز داریم، ممکن است در مرحله اول، به سراغ اینترنت رفته و در انواع سایت های فروش بلیط، به دنبال تعرفه های به صرفه و ارزان قیمت باشیم. چنین اقدامی می تواند برای ما روشی بسیار کاربردی باشد. نکته اصلی اینکه از چه ترفندهایی استفاده کنیم که به طور قطعی انتخابی درست داشته باشیم. در ادامه شما را با تمامی این ترفندها و راهکار ها آشنا خواهیم کرد.

خرید بلیط چارتری

یکی از مهم ترین راه هایی که با استفاده از آن می توانیم بلیطی ارزان قیمت تهیه کنیم، خرید بلیط چارتری است. این نوع بلیط ها از قیمت پایین تری برخوردار بوده و علاوه بر آن، امکان لغو شدن پروازش بسیار کم تر است.

رزرو بلیط در لحظه آخر

معمولاً آژانس های هواپیمایی، در زمانی که مدت کمی تا پرواز مانده، برای بلیط های باقی مانده تخفیف های شگفت انگیزی را در اختیار مشتریان قرار می دهند؛ بنابراین شما با رزرو بلیط سفر در این لحظات، می توانید هزینه سفر خود را تا حد زیادی، کاهش دهید.

استفاده از سایت های مقایسه قیمت

سایت های مقایسه قیمت بلیط، به شما امکان می دهد تا قیمت های مختلف را برای پرواز های مورد نظرتان، مقایسه کنید. این سایت‌ ها با جستجو در بین صد ها هواپیما و آژانس مسافرتی، به شما بهترین قیمت ها را پیشنهاد می ‌دهند.

استفاده از سایت های خرید بلیط مستقیم

سایت ‌های خرید بلیط مستقیم نیز می‌ توانند به شما کمک کنند تا بلیط های هواپیما را با قیمت مناسب تهیه کنید. این موارد اغلب تخفیف ها و پیشنهادات ویژه را ارائه می دهند که می توانید از آن ها به خوبی استفاده کنید.

2.jpg

استفاده از سایت های خرید بلیط تخفیف دار

برخی از سایت های مختلف می توانند به شما کمک کنند تا بلیط های هواپیما را با تخفیف خوبی تهیه کنید. این سایت ها اغلب قیمت های مناسب تری را نسبت به سایر منابع ارائه می دهند که می تواند برای شما بسیار مفید باشد.

استفاده از تقویم قیمت

برخی از سایت ها می توانند به شما کمک کنند تا بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما را پیدا کنید؛ زیرا، آن ها با تحلیل قیمت های گذشته و پیش بینی قیمت های آینده، به شما راهنمایی می کنند چه زمانی قیمت ها کمترین میزان را دارند.

استفاده از کد تخفیف

برخی از سایت های خرید بلیط هواپیما، کد های تخفیف را در اختیار شما قرار می دهند که می توانید از آن ها برای کاهش قیمت بلیط استفاده کنید. این کد ها را می توانید در هنگام خرید بلیط وارد کرده تا قیمت نهایی برای شما کاهش یابد.

خرید بلیط در روزهای پایانی هفته

علاوه بر راه های بالا، شاید برایتان جالب باشد که برخی از آژانس های هواپیمایی، در روز های پایانی هفته از جمله پنج شنبه، هزینه رزرو بلیط ها را کاهش داده که این یکی از بهترین موقعیت های موجود برای شما جهت خرید بلیط ارزان هواپیما است.

استفاده از برنامه های جایزه

برخی از شرکت های هواپیمایی برنامه های جایزه دار را برای مسافران خود ارائه می دهند که می توانید از آن ها برای کاهش قیمت بلیط سفر خود استفاده کنید.

انتخاب کلاس پروازی مناسب

یکی دیگر از راه هایی که می توانید با استفاده از آن، هزینه بلیط پرواز خود را کاهش داده و در آن صرفه جویی داشته باشید، انتخاب کلاس پروازی مناسب است. بدین ترتیب، برای مسافرت هایی که مدت زمان کمتری دارند از بلیط پروازی کلاس A استفاده نکنید؛ زیرا سفری که مدت آن کمتر از ۲ ساعت طول می کشد هیچ نیازی به خدماتی مانند صندلی راحت و غذا و … نیست. پس برای سفر های کوتاه برای خرید بلیط پرواز هزینه اضافی پرداخت نکنید.

مزایای استفاده از بلیط های ارزان هواپیمایی

استفاده از این نوع بلیط ها می تواند مزایا و فواید متعددی داشته باشد که برخی از آن ها به شرح زیر است:

  • صرفه جویی در هزینه نهایی سفر
  • انتخاب گزینه های بیشتر و انعطاف پذیر
  • دستری به مقصد های مختلف
  • امکانات اضافی با قیمت مناسب
  • و...

با این حال، در نظر داشته باشید که بلیط‌ های ارزان هواپیما ممکن است برخی از خدمات را کاهش دهند، محدودیت هایی در اندازه و وزن بار مجاز و قوانین لغو و تغییر بلیط داشته باشند. قبل از خرید بلیط، حتماً شرایط و قوانین مربوطه را مطالعه کنید.

3.jpg

خدمات فلای تودی برای سفری با هزینه مناسب

سایت فلای تودی با آماده سازی یک بستر آنلاین شما را قادر می سازد تا انواع بلیط ها از شرکت های مختلف هواپیمایی را بررسی کرده و بر اساس مزایا و معایبی که دارند، بهترین گزینه را در پایان انتخاب کنید؛ البته خدمات فلای تودی محدود به بلیط ارزان هواپیما نمی شود و می توانید با توجه به مقصدی که دارید، بین انواع هتل ها، ایده آل ترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.نظرات