1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروهای آتی بازار
  4. ورود اولین خودروی وارداتی آئودی به ایران

ورود اولین خودروی وارداتی آئودی به ایران

5 اسفند 1402
  • 0

براساس گزارش ها، یک شرکت اقدام به اخذ نمایندگی آئودی و واردات محصولات این برند جذاب آلمانی به ایران کرده است.

در گذشته، خودروهای آئودی نظیر Q7 و Q7 یا حتی TT و A6 در تعدادی انگشت شمار به ایران وارد شده بودند. با ین حال عدم وجود یک واردکننده قدرتمند و پشتیبانی قوی باعث شد تا این محصولات صرفا در سبد خرید افراد خاص پسند قرار بگیرند و این برند ارزشمند نتوانست موفقیت سایر آلمانی ها نظیر مرسدس یا BMW را در بازار ایران تکرار کند.

اما هم اکنون به نظر می رسد که شرکت جدیدی با نام نادین خودرو قصد دارد تا یکبار دیگر شانس آئودی را برای موفقیت در بازار ایران تست کند. نخستین محصول وارداتی آئودی به ایران پس از سال ها غیبت، آئودی Q4 E-Tron خواهد بود، یک کراس اور تمام الکتریکی که توسط خط تولید آئودی در کشور چین تولید می شود.

خودرو Q4 E-Tron یک کراس اوور تمام الکتریکی است که در 3 تیپ عرضه می شود. حداکثر توان تولیدی این خودرو در نسخه پایه حدود 204 اسب بخار و‌در نسخه فول حدود 313 اسب بخار است و گشتاور تولیدی آن نیز در دو نسخه به ترتیب 310 و 427 نیوتن متر خواهد بود.

این کراس اوور تمام برقی که طول آن 4.58 متر و وزن خالص آن 2.2 تن است می تواند در حدود 6.8 ثانیه از مرز 100 کیلومتر بر ساعت عبور کند.

این خودرو می‌تواند با یک بار شارژ کامل پک های باتری 84.8 کیلووات ساعتی  مسافتی حدود 600 کیلومتر را بپیماید و با سیستم فست شارژ نیز در حدود 40 دقیقه به حداکثر میزان شارژ برسد. همین میزان شارژ با دستگاه های خانگی 12 ساعت به طول خواهد انجامید.

منبع Car.ir


نظرات