1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. پیش‌دستی بازار برای افزایش قیمت دوباره خودرو در ایران؟

پیش‌دستی بازار برای افزایش قیمت دوباره خودرو در ایران؟

22 اردیبهشت 1397
 • 3

بر این اساس بنگاه‌های خودروساز که در دوران پسابرجام اقدام به انعقاد قرارداد با طرف‌های خارجی، برای تولید محصولات جدید کرده بودند، در شرایط فعلی خود را بلاتکلیف می‌ببیند؛ به‌طوری‌که در اولین گام اقدام به توقف فروش محصولات خود کرده‌اند. در شرایطی این اتفاق افتاده که صحبت از ورود محصولات جدید به بازار خودرو کشور در سال‌جاری به گوش می‌رسید.

 پیش‌دستی بازار برای افزایش قیمت دوباره خودرو در ایران؟

بازار خودرو که هنوز از زیر بار شوک نوسانات ارزی خود را رها نکرده است حالا با شوک دیگری مواجه شده است. نوسانات بازار ارز که در اسفند ماه سال گذشته و فروردین‌ماه جاری به اوج رسید، سبب شد تا بازار خودروهای وارداتی و داخلی با افزایش قیمت مواجه شوند حال به‌نظر می‌رسد که اقدام برخی شرکت‌های خودروساز، به‌خصوص خصوصی‌ها در بستن سایت‌های فروش منجر به نوسانات بیشتر قیمتی بازار خودرو شود.

به این ترتیب در حالی که شاهد بودیم حسن روحانی رئیس‌جمهور، بلافاصله بعد از خروج آمریکا از برجام در یک سخنرانی تلویزیونی به مردم اطمینان داد که خروج آمریکا از برجام در زندگی عادی مردم اختلالی ایجاد نخواهد کرد و مردم را به آرامش فراخواند، برخی شرکت‌ها پیش‌دستی کرده و به استقبال هیجانات ناشی از تصمیم ترامپ در مورد برجام رفته‌اند. در این زمینه برخی دست‌اندرکاران بازار عنوان می‌کنند که اقدام برخی شرکت‌های خودروساز در بستن سایت‌های فروش بطور حتم پیش‌زمینه‌ای برای افزایش قیمت‌ها خواهد بود. حال باید منتظر ماند و دید که بازار خودرو چه واکنشی به شرایط جدید نشان می‌دهد.نظرات

 • کیومرث کیومرث (22 اردیبهشت 1397 ساعت 15:16)

  حداقل در حیطه صنعت خودرو، خودروسازان ما با کمال قدرت اثبات کرده اند که هیچ نیازی به تحریم توسط دشمن خارجی نداریم و در زیر پا گذاردن حقوط مصرف کننده کاملا به حد خودکفایی رسیده اند.

 • ناشناس ناشناس (22 اردیبهشت 1397 ساعت 13:56)

  کلاً عادت کردیم هر چی دولتمردان مون میگویند عکس آن به وقوع بپیوندد. پس حتماً در زندگی مردم عادی اختلالی انجام خواهد شد.

 • على على (22 اردیبهشت 1397 ساعت 09:32)

  سلام
  بیچاره من و مردم که باید روز به روز نسبت به کشورهاى همسایه و دنیا داریم فقیرتر میشیم ، با این مقدار منابع طبیعى که خدا به کشورمون داد !
  خدا قهرش میگیره !