1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. اوضاع عجیب در بازار خودروهای تولید داخل + جدول قیمت

اوضاع عجیب در بازار خودروهای تولید داخل + جدول قیمت

16 تیر 1397
 • 4

آن طور که فعالان بازار عنوان می‌کنند، طی چند روز گذشته، برخی مراکز خرید و فروش خودرو پلمب شده‌اند. گویا این مراکز اقدام به درج آگهی خرید و فروش خودرو با قیمت‌هایی نامتعارف (به‌زعم سازمان تعزیرات)، کرده و در نتیجه حکم به پلمب آنها داده شده است.

 اوضاع عجیب در بازار خودروهای تولید داخل + جدول قیمت

دامنه بگیر و ببندها در بازار خودرو البته به نمایندگی‌های رسمی فروش خودرو نیز سرایت کرده، تا جایی که ماموران تعزیرات و بازرسان خودروسازان، با حضور در نمایندگی‌ها خرید و فروش آنها را زیر نظر گرفته‌اند. به گفته برخی از این نمایندگی‌ها، ماموران و بازرسان خواستار فروش محصولات موجود در نمایندگی به قیمت کارخانه شده‌اند. این اقدامات در شرایطی انجام شده که تجربه پلیسی شدن بازارهای ارز و سکه به‌وضوح نشان می‌دهد با بگیر و ببند و الزام به فروش با قیمت‌های دستوری، مشکل کمبود عرضه و افزایش قیمت‌ها حل نشده و حتی وخیم تر نیز خواهد شد. هرچه هست، قیمت خودروهای داخلی و خارجی طی یکی دو هفته گذشته با نوسان همراه بوده و این موضوع نشان می‌دهد آشفتگی همچنان میهمان این بازار است.


استعلام قیمت خودروهای داخلی از بازار تهران و کرج در هفته گذشته:


 اوضاع عجیب در بازار خودروهای تولید داخل + جدول قیمتنظرات

 • سعید مهدیلو سعید مهدیلو (17 تیر 1397 ساعت 02:05)

  حدودا 5 یا 6 ماه پیش قیمت خودروها رو دیده بودم واقعا جا خوردم راه حل اساسی برای جلوگیری از افزایش قیمت خودرو تولید خودروهای جدید هستش یعنی ما نمیتونیم لااقل چند تا اتاق درست کنیم همون موتورهارو روش بزاریم فقط مختص ایران نیس همه جای دنیا این کا رو انجام میدن مثلا ایودی از موتور مرسدس استفاده میکنه یا چینیا از موتورای فولکس ... و هکذا به جای بالا بردن تیراژ تعداد خودروهای تولیدی رو افزایش بدن گرونی دلیلش از نمایندگی و امثال اونا نیی گرونی دلیلش از خود کارخونس مواد اولیس تعرفه خودرویی هستش نمی دونم تحریم و اینا همش کشکه چه تحریمی خرانه داری امریکا میاد میگه جنس بیست تومنی رو پنجاه دست مردم بده یه جای کار میلنگه خدا اخر عاقبتمون رو بخیر کنه قضیه همین مثل معرفه دود از کنده بلند میشه کنده جاده مخصوصا نه کنده خزانه داری ایالات متحده.

 • علی علی (16 تیر 1397 ساعت 17:39)

  خدا به داد افرادی برسه که تو این یک ماه ثبت نام کردن.
  ما که 7/8 ماه قبل ثبت نام کردیم و موعد تحویل فروردین بوده هنوز که برج 4 هست نتونستن تحویل بدن.

  ناشناس ناشناس (17 تیر 1397 ساعت 12:55)

  برویدمثل من به بازرسی کل کشور شکایت کنید هرچند اونها هم حریف این افعی ها نمی شوند واگر هم نشد فراخوان بدهید بیاییم تا بلکه به داد ما برسند .

 • ناشناس ناشناس (16 تیر 1397 ساعت 13:04)

  این خودرو سازها اینقدر هار شده اند که حرف هیچکس را نمی خوانند خیلی مردی خودرو های تحویلی مردم که مدت ها از تحویل آن گذشته را بدهید(سایپا ) بدترین بدقول جهان می باشد هیچکدام از نمایندگی تا خود شرکت سایپا جواب درستی به مردم نمی دهند . از ماست که برماست . هرچه برسرمان بیاد حقمونه . نخرید تا آسرشان به سنگ بیاد .